CHP li̇deri̇ Kılıçdaroğlu: “Türkiye’nin başına büyük felaketler gelebilir, sakin olmalıyız”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, son olarak Ankara’nın Altındağ ilçesinde istenmeyen olaylara neden olan göçmen sorununa ilişkin, "Türkiye’nin başına önümüzdeki süreçte büyük felaketler gelebilir, büyük iç çatışmalar olabilir. Hepimiz sakin olmalıyız" dedi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, son olarak Ankara’nın Altındağ ilçesinde istenmeyen olaylara neden olan göçmen sorununa ilişkin, “Türkiye’nin başına önümüzdeki süreçte büyük felaketler gelebilir, büyük iç çatışmalar olabilir. Hepimiz sakin olmalıyız” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu, göçmen sorunuyla ilgili sosyal medya hesabından videolu bir paylaşım yaptı. Kılıçdaroğlu, “Sevgili vatandaşlar, herkes çok hassas, farkındayım ama hepimiz sakin olmak zorundayız. Bu işin sorumluları ile hesaplaşacağız, kurbanları ile değil. Yarın halledeceğimiz bir mesele için bugün sizi provoke etmelerine izin vermeyin. Misafirlerimizi mutlu bir şekilde uğurlayacağız” notuyla paylaştığı videoda şunları söyledi:

“Suriye’de başımıza gelen var, şimdi Afganistan var. Daha gelecekler, 1 milyondan daha fazla gelecekler. 2 bin 400 km yolu aşıp Türkiye’ye gelecekler. Oturup İran’la konuşmuyor. ‘Ya arkadaş sen bunu niye gönderiyorsun’ demiyor. Geri İran’a iade edebilir uluslararası sözleşmeye göre, onu da iade etmiyor. Türkiye’nin başına önümüzdeki süreçte büyük felaketler gelebilir, büyük iç çatışmalar olabilir. Hepimiz sakin olmalıyız, hepimiz. Karıştırmak isteyebilirler Türkiye’yi, sakin olmalıyız. Bunları, demokratik yollarla göndermek zorundayız. Sandığa gideceğiz ve bunları göndereceğiz. Sonra Türkiye’ye huzuru getireceğiz, bunu yapmak zorundayız.”

CHP li̇deri̇ Kılıçdaroğlu: “Türkiye’nin başına büyük felaketler gelebilir, sakin olmalıyız”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Gazete Kolektif ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!