17 yıl suçsuz yere hapis yatan kişi ülkeyi terk ediyor: Her şeyimi aldılar

Tecavüz suçlamasıyla nedeniyle 17 yıldır suçsuz yere hapiste yatan Andrew Malkinson, İngiltere’yi terk etme kararı aldı. 57 yaşındaki Malkinson, “Her şeyi elimden aldılar” diye konuştu.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İngiltere’de, cinsel saldırı suçlaması nedeniyle 17 yıl hapis yatan ve masum olduğunun kanıtlanmasıyla beraber serbest bırakılan Andrew Malkinson ülkeyi terk edeceğini söyledi. İngiltere vatandaşı olan Malkinson, “Burada doğdum ama yaşadıklarımdan sonra yabancı gibi hissediyorum” dedi.

57 yaşındaki Malkinson, Hollanda’ya taşınacağını ve vatandaşlık için başvuracağını dile getirdi. Malkinson, şöyle devam etti: “Her şeyi elimden aldılar. Umarım Hollanda’ya taşınmak bana iyi gelir.”

MAHKEME ‘DNA EŞLEŞMEDİ’ DEDİ

Duvar’da yer alan habere göre; Malkinson, 2004 yılında Greater Manchester’da otoyol kenarında ölüme terk edilen 33 yaşındaki bir kadına cinsel saldırıda bulunmaktan suçlu bulunmuştu. Cinsel saldırı suçlamasıyla 17 yıl hapis yatan Malkinson, mahkeme kararıyla geçtiğimiz hafta serbest bırakıldı. Mahkeme, Malkinson’un serbest bırakılmasına ilişkin “DNA’lar eşleşmiyor” açıklamasında bulundu. Mahkeme kararının ardından konuşan Malkinson, “Haksız mahkumiyetim sebebiyle 17 yıl acı çektim. Her zaman masum olduğumu biliyordum. Nihayet savcılık mahkumiyetimin devam etmemesi gerektiğini kabul etti. Şimdi temyizden gelecek kararı bekliyorum. Değerlendirmenin hassasiyetle yapılacağını umuyorum” ifadelerini kullanmıştı.

17 yıl suçsuz yere hapis yatan kişi ülkeyi terk ediyor: Her şeyimi aldılar

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Gazete Kolektif ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!