5 aydır tedavi görüyordu: Sanatçı ve söz yazarı Hülya Şenkul vefat etti

Duyurduğu ölüm ve hastalık haberleri nedeni ile magazin camiasında “Felaket Tellalı” lakabı ile ün yapan ses sanatçısı ve yazar Onur Akay, ünlü şarkıların söz yazarı Hülya Şenkul’ın hayatını kaybettiğini duyurdu.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şarkılarını Bülent Ersoy’dan Muazzez Abacı’ya, Sibel Can’dan Ebru Gündeş’e kadar çok sayıda sanatçı yorumlamıştı. 90’lı yıllarda çok sayıda pop şarkısında da imzası olan ünlü şarkıların söz yazarı Hülya Şenkul’un vefat ettiği öğrenildi.

Acı haberi Şenkul’un yakın dostu Onur Akay duyurdu. Akay, ”Çok sayıda ünlü şarkının söz yazarı Hülya Şenkul ablamı kaybettik. Kendisi, evinde geçirdiği talihsiz bir kaza sonucu omurilik zedelenmesi teşhisiyle, geçtiğimiz 10 Temmuz tarihinde Şişli Kolan Hastanesi’nde acilen ameliyata alınmıştı. Aylardır hastanede tedavi gören değerli söz yazarımız, maalesef yaşam savaşını kaybetti.

BUGÜN DEFNEDİLECEK

Cenazesi, bugün Bursa Orhangazi Merkez Camii’nde ikindi namazına müteakip kılınacak cenaze namazı sonrası, son yolculuğuna uğurlanacak ve Bursa Orhangazi Aile Mezarlığı’na defnedilecektir. Ailesine ve sevenlerine Kendisine Allah’tan rahmet dilerim.” ifadelerini kullanarak Hülya Şenkul’un hastanede çekilmiş fotoğrafını da yayınlandı.

5 aydır tedavi görüyordu: Sanatçı ve söz yazarı Hülya Şenkul vefat etti

Şiirleri çok sayıda ünlü besteci tarafından bestelenen Hülya Şenkul’un şarkıları Bülent Ersoy, Muazzez Abacı, Emel Sayın, Adnan Şenses, Hüner Coşkuner, Sibel Can, Ebru Gündeş, Serdar Ortaç, Emrah ve Alişan gibi çok sayıda sanatçı tarafından yorumlanmıştır. Şarkıları arasında Serdar Ortaç’ın okuduğu “Zakkum Çiçekleri”, Emrah’ın okuduğu “Hey Hey Taksi” ve Bülent Ersoy’un yorumladığı “Ya Onu Geri Ver Ya Beni de Al” gibi eserler bulunuyor.

5 aydır tedavi görüyordu: Sanatçı ve söz yazarı Hülya Şenkul vefat etti

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Gazete Kolektif ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!