Abdulkadir Selvi ‘gereğini’ yaptı: Yeni ekonomi yönetiminin en büyük şansı, Cumhurbaşkanı Erdoğan

İktidara yakınlığıyla bilinen Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, “Mehmet Şimşek yönetimi Türkiye’nin görünümünü değiştirir mi?” başlıklı yazısında “Yeni ekonomi yönetiminin en büyük şansı Cumhurbaşkanı Erdoğan” değerlendirmesini yaptı. Selvi’nin bu yazısı akıllara Erdoğan’ın geçtiğimiz sene Eylül ayında söylediği “Vallahi Abdülkadir Bey köşende gereğini yapacaksın. Ahmet Bey (Hakan) gereğini yapıyor” sözlerini getirdi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, yeni ekonomi yönetiminin en büyük şansının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu savunurken, “Çünkü arkalarında seçimden zaferle çıkmış, 5 yıllık süre boyunca ülkeyi yönetecek olan güçlü bir lider var” yorumunu yaptı.

“Ekonomide çok parlak kararlar alabilirsiniz ancak ülkede siyasi istikrar ve bu kararların arkasında duracak güçlü bir siyasi irade yoksa bir yere kadar başarılı olursunuz” diyen Selvi, şöyle devam etti:

“Hiç unutmuyorum, Tansu Çiller ekonomik kararlar açıklıyordu. Yabancı ekonomi ajanslarından birinin muhabiri, ‘Bu hükümetin ömrü ne kadar sürecek? Bu kararları uygulamaya ömürleri yetecek mi?’ diye sormuştu.

Cevdet Yılmaz, Mehmet Şimşek ya da Hafize Gaye Erkan yabancı yatırımcılarla masaya oturduklarından böyle bir soru ile karşılaşmayacaklar. Önlerinde bir belirsizlik yok. Önlerinde 5 yıllık bir süre ve arkalarından güçlü bir lider var.

İzlediğim kadarıyla Mehmet Şimşek ve ekonomi yönetimi bunu çok iyi değerlendiriyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan her fırsatta güçlü bir şekilde desteğini hissettiriyor. En son Merkez Bankası Başkan Yardımcılıklarına yapılan atamalarda olduğu gibi.”

Abdulkadir Selvi ‘gereğini’ yaptı: Yeni ekonomi yönetiminin en büyük şansı, Cumhurbaşkanı Erdoğan

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Gazete Kolektif ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!