Abdulkadir Selvi’den olay Akşener – İmamoğlu iddiası: “İki yıl içinde erken seçime götüreceğim, sen de o zaman aday olursun”

İYİ Parti lideri Meral Akşener’in İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na “15. Cumhurbaşkanlığı için hazırlıklarını yap” teklifi götürdüğü öne sürüldü.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na, “2 yıl içinde erken seçime götüreceğim. Sen de o zaman cumhurbaşkanı adayı olursun” söylediğini iddia etti.

Selvi, bugünkü yazısının ilgili bölümünde şu iddiaları köşesine taşıdı:

“Ben 14’üncü cumhurbaşkanı olmak için mücadele ettiğini düşünüyorum ama Meral Akşener’in, ‘Ekrem, sen 15’inci cumhurbaşkanlığı için hazırlıklarını yap. 2 yıl içinde erken seçime götüreceğim. Sen de o zaman cumhurbaşkanı adayı olursun’ dediği söyleniyor. Ben Ekrem İmamoğlu’nun seçim çizmelerini giyip Kastamonu seferine çıkması nedeniyle kulislerde konuşulanları aktarıyorum.

Tecrübeli bir politikacı olan Akşener’in, ‘Ekrem acele etme. 2 yıl içinde erken seçime gideceğiz. Kılıçdaroğlu ile savaşarak kaybedeceğin bir hamle yapma. Senin yaşın genç, 2 yıl bekle. Erken seçim olunca sen 15’inci cumhurbaşkanı adaylığına talip ol’ demesi siyasetin doğal akışına ters değil.”

Yazının tamamı için tıklayın

 

 

Abdulkadir Selvi’den olay Akşener – İmamoğlu iddiası: “İki yıl içinde erken seçime götüreceğim, sen de o zaman aday olursun”

Yorumlar kapalı.