Ahmet Hakan’dan Meral Akşener’e ‘Karadeniz gazı’ tepkisi: Halk TV yorumcusu musun sen?

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, Karadeniz gazı için "İnşallah Putin kıyağı değildir" diyen İYİ Parti lideri Akşener'e "Halk TV yorumcusu musun sen? Tele 1 gazetecisi misin?" diye seslendi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Karadeniz gazı, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katıldığı törenle sisteme alınırken, İYİ Parti lideri Meral Akşener “İnşallah Putin’in BOTAŞ’ın borçlarını ertelemesinden kaynaklanan yine Putin’den yapılan bir kıyak değildir” demişti. Akşener’in sözlerine Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan’dan tepki geldi. Bugünkü köşe yazısında bu konuyu ele alan Hakan şu ifadeleri kullandı;

“Meral Akşener, doğalgazla ilgili olarak kuşku dolu bir açıklama yaptı. Söylediği şöyle bir şey: “Bilemiyorum, gerçekten bulundu mu? Bulunduysa seviniriz. İnşallah Putin’in kıyağı değildir.”

Herhangi bir muhalif vatandaşımızın, doğalgazla ilgili kuşku duymasını anlarım.

Sonuçta sıradan muhalif bir vatandaşımız… Duygularıyla hareket edebilir… İktidarın iyi bir iş yaptığına inanmak istemeyebilir… Konuyu araştırma / inceleme olanağına sahip olmayabilir… Sağda solda işittiği dedikodulara inanıyor olabilir… Falan.

Ama seçimden sonra ‘Cumhurbaşkanı Yardımcısı’ olarak ülkeyi yönetmeye talip olan bir siyasi liderin, doğalgaz konusunda “Bilemiyorum, acaba bulundu mu?” demeye pek hakkı yoktur.

Koskoca bir partiyi yönetiyorsun, devleti yönetmeye talipsin, danışmanların var tonla, konuyu araştıracak olanaklara fazlasıyla sahipsin. Göndersene bir danışmanını Filyos’a.

“Sayın danışmanım. Git, bir bak bakalım, bunlar gerçekten doğalgaz bulmuşlar mı? Yoksa Putin’in kıyağı mı bu?” desene.

Yalansa… Muhalefet lideri olarak yalanı ortaya çıkarmak senin görevin.

Çıkar yalanı ortaya, yık ortalığı, yürü buradan, “Yalan söylüyorlar” de, “Doğalgaz masal” de, “Putin kıyak yaptı bunlara” diye haykır da haykır.

Göndersene enerji danışmanını Filyos’a Yalan değilse…

Ya susarak geçiştir. Ya da “Valla bravo. Doğalgazı buldular, çıkardılar, evlere dağıttılar. Biz gelince bu çabaları sürdüreceğiz” de.

“İnşallah Putin’in kıyağı değildir” de nedir? Halk TV yorumcusu musun sen? Tele 1 gazetecisi misin?”

Yazının tamamı için tıklayın

 

Ahmet Hakan’dan Meral Akşener’e ‘Karadeniz gazı’ tepkisi: Halk TV yorumcusu musun sen?

Yorumlar kapalı.