Ahmet Hakan’dan seçim yorumu: Kılıçdaroğlu kaybederse feci bir sonla siyasete veda edecek, CHP darmadağın olacak

Ahmet Hakan, Hürriyet’te kaleme aldığı yazısında “Kılıçdaroğlu kaybederse feci bir sonla siyasete veda edecek, CHP darmadağın olacak” değerlendirmesini yaptı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘nun aday olması halinde kazanma ve kaybetme ihtimalini değerlendirdi.

Hakan, CHP liderinin kaybetmesi durumunda siyasete “feci bir sonla veda etmiş olacağını” savundu ve CHP’nin darmadağın olacağını öne sürdü.

Hakan, “Kılıçdaroğlu kazanırsa, Kılıçdaroğlu kaybederse” başlıklı yazısında şu ifadeleri kullandı:

“Kazanırsa: Muhteşem bir finale imza atmış olacak. Bu zamana kadarki tüm mağlubiyetlerini unutturmuş olacak. Kendisiyle ilgili tüm algıları yerle bir etmiş olacak. Ekrem İmamoğlu’nun önü kapanmış olacak. CHP’nin geleceğini tasarlama hakkını eline almış olacak. Yanında yöresinde yer alanlara gün doğmuş olacak. Siyasi hayatının son döneminde star olmuş olacak.

Kaybederse: OFFFF! Kendisi için çok ama çok kötü olacak. Mağlubiyetin tüm sorumluluğunu omuzlarında taşımış olacak. Feci bir sonla siyasete veda etmiş olacak. “İmamoğlu’nu, Yavaş’ı aday gösterseydin böyle olmayacaktı” cümlelerine muhatap olacak. Son şakasını yapmış olacak. CHP darmadağın olacak. Ekrem İmamoğlu’na gün doğmuş olacak. Adı tarihe çok kötü geçmiş olacak.”

Ahmet Hakan’dan seçim yorumu: Kılıçdaroğlu kaybederse feci bir sonla siyasete veda edecek, CHP darmadağın olacak

Yorumlar kapalı.