AKP-HDP görüşmesi için “doğal ve doğrudur” diyen Bahçeli’den CHP-HDP yorumu: Kimin kimlerle hedef birliği içinde olduğunun çirkin resmidir

Nevruz Bayramı nedeniyle mesaj yayımlayan MHP lideri Devlet Bahçeli, CHP-HDP görüşmesini hedef aldı. Bahçeli geçtiğimiz aylarda AKP’nin HDP ile yaptığı görüşmeye “Doğal ve doğrudur” açıklamasını yapmıştı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kasım 2022’de anayasa görüşmeleri kapsamında AKP’nin HDP’yi ziyaret etmesine ilişkin, “Son derece doğal ve doğrudur” diyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun dün HDP Eş Genel başkanlarını ziyaretiyle ilgili ise, “Kimin kimlerle emel ve hedef birliği içinde olduğunun üzeri karalanmış çirkin resmidir” yorumunu yaptı.

Bahçeli, 21 Mart Nevruz Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajında, CHP-HDP görüşmesine tepki gösterdi.

Bahçeli, şunları kaydetti:

“CHP ile HDP’nin ertelenmiş buluşmasını Nevruz Günü gerçekleştirmesi ise hem bir talihsizlik hem de kimin kimlerle emel ve hedef birliği içinde olduğunun üzeri karalanmış çirkin resmidir. Baharımızı kışa dönüştürmek için yan yana gelenler, 14 Mayıs’ta milli iradenin ihtişamıyla tasfiye ve telin edileceklerdir. Türkiye Cumhuriyeti’ni çekiçle örs arasına sıkıştırmaya çalışanlar, hayal kırıklığına uğrayacaklardır.”

Nevruz’a dair mesajlar da veren Bahçeli, “Bölücülerin, gayri milli çevrelerin, millete şaşı bakan çarpık zihniyetlerin, terörizme yakasını kaptırmış lekeli mihrakların değil, Türk’ün ezeli bayramı, Türk milletinin ebedi bayram günüdür” dedi. Bahçeli, “Nevruz’u şer ve şiddet dolu amaçlarına malzeme yapmaya teşebbüs edenlerin zulme sözcülük, zillete gözcülük yapan odaklar olduğunu” savundu.

BAHÇELİ NE DEMİŞTİ?

AKP heyeti, anayasa görüşmeleri kapsamında geçen kasımda HDP’yi ziyaret etmişti. Tartışma yaratan görüşmenin ardından Bahçeli, şu açıklamayı yapmıştı:

“CHP dürüstse, sözünün arkasındaysa, başörtüsüne bez parçası demekten pişmansa buyursun, hep birlikte bu meseleyi köklü çözümle buluşturalım. Bu arada AK Parti heyetinin anayasa değişikliğini görüşmek amacıyla Meclis’te grubu bulunan siyasi partileri ziyaret etmesi de son derece doğal ve doğru bir adımdır. HDP’yle niye görüşülmüş? Biz buna ne diyecek, nasıl bir tepki gösterecekmişiz? Günlerdir c evabı aranan marazi sorular bunlardır.

HDP’ye nasıl baktığımızı tekrar etmeye lüzum bile duymuyorum.

AK Parti heyetinin CHP’yle kurduğu temasa ses çıkarmayanların bizim sırtımızdan HDP’yi dillerine dolamaları müflis ve müfsit bir tavırdır.”

AKP-HDP görüşmesi için “doğal ve doğrudur” diyen Bahçeli’den CHP-HDP yorumu: Kimin kimlerle hedef birliği içinde olduğunun çirkin resmidir

Yorumlar kapalı.