AKP’li Çamlı: Bu kötü gidişatta CHP’nin de parmağı var, çünkü bunlar milletin ahlakını bozdular

AKP İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı katıldığı bir televizyon programında CHP’lilere “İngiliz at arabasına beygir olan insanların torunları bunlar.” diyerek hakaret etti.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kanal 42 Televizyonu’nda yayınlanan Sümen Altı programının bu haftaki konuğu AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı oldu.
Çamlı, Cumhuriyet Halk Partisi’ni eleştirdiği konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“100 senedir diyorum, hala ‘Yok’ diyorlar. Hala daha iktidardalar. Yani iktidarda etkileri var. Bir fikirden, zihniyetten bahsediyoruz. 1950 yılına kadar CHP silahla yönetti bu ülkeyi. 1950’den sonra millet bir tokat vurdu bunlara. Kuruluştan belli o 50 yıl devletin içine onlar sızmış. Bütün bürokrasi onların elinde. Siyasette bir Cumhurbaşkanı var, bakanlar var, milletvekilleri var. Bu kötü gidişatta CHP’nin de parmağı var. Ne demek, kesin yahu! Sen bana desen ki ağabey ‘Ben, bu huyumu beğenmiyorum’ vallahi, billahi, tallahi o senin kendini beğenmediğin, kendi ne ait o huyunda bile CHP’nin parmağı var. Çünkü bunlar, milletin ahlakını bozdular. İngiliz at arabasına beygir olan insanların torunları bunlar. Bunlar konuşulmuyor.”

AKP’li Çamlı: Bu kötü gidişatta CHP’nin de parmağı var, çünkü bunlar milletin ahlakını bozdular

Yorumlar kapalı.