AKP’nin kurucularından Dr. Turhan Çömez, AKP’nin Sedat Peker ve seçime yönelik planını açıkladı

Sık sık AKP hükümetine yönelik sert eleştirilerde bulunan Dr. Turhan Çömez, iktidarın firari Sedat Peker’i Türkiye’ye getirerek seçim için bir başarı hikâyesi yazma amacında olduğunu belirtti. Çömez aktif olarak siyasete döneceğini de açıkladı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Suç örgütü olduğu iddiasıyla yargılanan ve kırmızı bültenle aranan Sedat Peker’in avukatı Ersan Barkın, “Interpol tarafından sadece ‘savunması alınmak üzere’ çıkarılan kırmızı bültenin, ‘tüm dünyada aranıyor’ biçiminde kapsamının genişletildiğini açıkladı. Peker’in rüşvet ve yolsuzluk iddialarının AKP tabanında ciddi rahatsızlık yarattığı ve seçim öncesi Peker ve çevresine yönelik baskının artırılacağı belirtiliyordu.

Peker’in basın danışmanı olduğu ifade edilen Emre Olur’un Arnavutluk’tan Türkiye’ye getirilip tutuklanması sonrasında, Peker’in de Birleşik Arap Emirlikleri tarafından Türkiye’ye iade edileceğine ilişkin iddialar ortaya atılmıştı.

AKP, PEKER’İ ÇOK İSTİYOR

Gazeteci Tuba Emlek’in Youtube kanalında hazırlayıp sunduğu ‘Ne Oluyor’ programına konuk olan AKP eski Milletvekili Turhan Çömez, Sedat Peker’in durumuna ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

AKP'nin kurucularından Dr. Turhan Çömez, AKP'nin Sedat Peker ve seçime yönelik planını açıkladı

Çömez, “Hükümet, Peker’in Türkiye’ye getirilmesini çok fazla istiyor. Bunu yapabilirse eğer, kendi hanesine çok büyük artı yazar. Birincisi Peker’in yapacağı birçok açıklamanın üzeri örtülür. İkincisi AKP çevreleri Erdoğan’ı her fırsatta ‘Dünya Lideri’ olarak tanıttığı için bakın ‘Erdoğan masaya yumruğunu vurdu ve istediğini yaptırdı’ diyebilir. Bunu da bir oya tahvil edebilir, bu da Erdoğan’ın lehine olacaktır” şeklinde konuştu.

AKP'nin kurucularından Dr. Turhan Çömez, AKP'nin Sedat Peker ve seçime yönelik planını açıkladı
Çektiği videolar ve Twitter paylaşımlarıyla, çeşitli yolsuzlukları ve yeraltı-iktidar ilişkilerini ortaya saçan Peker, BAE’de yaşıyor. AKP iktidarı, Peker’in bir an önce Türkiye’ye getirilmesi için yoğun çaba içinde.

“KAFALARINDA ERKEN SEÇİM VAR”

Erken seçim iddialarına cevap veren Çömez, “Hükümet, muhalefeti en zayıf hissettiği an erken seçime gidebilir. Bu küçük bir ihtimal olsa da hükümetin kafasında hala var. Eğer muhalefeti zayıf, parçalı bulursa ve kendisini en güçlü hissederse o dönemde bir erken seçime gidebilir. O yüzden bütün tuşlara birden basıyor, bütün kontrolü elinde tutmak istiyor ve kendi iktidarına hasar oluşturabilecek her argümanı ortadan kaldırmak istiyor. Sedat Peker de bunlardan bir tanesi” dedi.

“SİYASETE DÖNÜYORUM”

Çömez, siyasete de geri döneceğini açıkladı: “Türkiye bir geçiş dönemi yaşıyor. İnancıma göre de bir devir kapanıyor. Bu ülkenin yurtsever insanları bir devri kapatıp, yeni bir devir açacaklar. Bu süreçte de ben kayıtsız kalmak istemiyorum. Yarın vicdanımla baş başa kaldığımda, çocuklarımın yüzüne baktığımda ülkemin değişimine ve dönüşümüne yürekten destek oldum demek için çok sık geliyorum. Kendi bölgem Balıkesir’den de yoğun ilgi ve talep de var, siyasete dönmem konusunda. Buradaki yılların düzeni ve hekimliğim de var ama her şeyi bırakmaya hazırım” şeklinde konuştu.

Parti ismi vermeyen Çömez, “Cumhur İttifakı ve HDP ile kesinlikle olmaz. Altılı Masa ve onun dışındaki muhalefet partilerini gönülden destekliyorum. Önümüzdeki günlerde kolları sıvayacağım” dedi.

AKP'nin kurucularından Dr. Turhan Çömez, AKP'nin Sedat Peker ve seçime yönelik planını açıkladı
Turhan Çömez, altılı masayı desteklediğini, Cumhur İttifakı ve HDP ile kesinlikle siyaset yapamayacağını belirtti.

AKP’nin kurucularından Dr. Turhan Çömez, AKP’nin Sedat Peker ve seçime yönelik planını açıkladı

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Gazete Kolektif ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!