AKP’yi eleştiren Nagehan Alçı’dan ‘taraf değiştirdi’ yorumlarına cevap: Akılsız muhaliflerin cehaleti

Habertürk yazarı Nagehan Alçı, AKP’yi eleştirdiği yazısına gelen tepkilere cevap verdi. Hakkında yapılan "Taraf değiştirdi" yorumlarını değerlendiren Alçı, "'Kılıçdaroğlu, Erdoğan'dan daha güçlü olduğu için' benim onun tarafına geçtiğim ancak kimi akılsız muhaliflerin cehaleti olabilir" ifadelerini kullandı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Habertürk yazarı Nagehan Alçı, dün iktidarı eleştirdiği yazısına gelen, “Kemal Kılıçdaroğlu çok daha güçlü olduğu için, kazanacağı için böyle tavır koyuyor” eleştirilerine tepki gösterdi.

“Ben güçlünün yanında tavır koyan, ideolojisi olmayan bir oportünist olsaydım tamamen Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında hizalanırdım. Koşulsuz şartsız Erdoğan’ın her dediğini savunurdum” diyen Alçı, şöyle devam etti:

“Çünkü son 150 sene içinde ne Sultan Hamid’in ne de Kemal Atatürk’ün Erdoğan kadar devlet gücü olmadı. Hiç abartmıyorum, Putin’in Rus devlet yapılanması içindeki gücünden bile fazla gücü var Erdoğan’ın. Bunu bir siyaset bilimci olarak söylüyorum. Kemal Kılıçdaroğlu’nun Tayyip Bey’den daha güçlü olduğu için benim onun tarafına geçtiğim ancak kimi akılsız muhaliflerin cehaleti olabilir. Komedi bu. Bilakis ben bugün çok güçlü olan bir Tayyip Erdoğan’a dünkü tenkitlerimi sıraladım.

Ayrıca Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçimi kazanması garanti olduğu için Kemal Bey’in tarafına geçtiğim de ağır bir safsata. Bunlar gerçekten bugünkü Türkiye’yi tanımıyorlar.

Bilakis bugün benim analizlerini çok önemsediğim araştırmacılar Erdoğan’ın kazanmasının çok daha büyük ihtimal olduğunu söylüyorlar.”

DEMİRTAŞ AÇIKLAMASI

Açıklamalarının ardından 6 yıldır tutuklu olan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın dolaşıma sokulan, “Şu yalaka tayfasından daha fazla Erdoğan’a saldıran kimseyi bulamayacaksınız” sözleri hakkında da konuşan Alçı, şunları kaydetti:

“Bu gerçekten çok çirkin bir operasyon. Dikkat ettim… Sosyal medyada Demirtaş’ın sözünü bağlamından çıkarıp kullanan yorumcuların hiçbiri Kürt değil. Bu videoyu yayanların hemen hepsi de Kürtlere karşı düşmanca tutumları olan, Demirtaş’a da ‘terörist’ diyen malum takım… Medyaya buradan sesleniyorum… Lütfen Selahattin Demirtaş’a ve eşi Başak Demirtaş’a ulaşın. Demirtaş çiftinin bu sözü benim için kullanma ihtimali var mıymış sorun bakalım.”

Nagehan Alçı dün köşesinden şöyle yazmıştı:

“Ben Osman Kavala gibi pırıl pırıl insanlara zulmeden, festivalleri ve konserleri yasaklayan, rakiplerine siyasi yasak getiren, militarist söylemlerde bulunan bir siyasi tarafta bulunamam. Bu zulümleri alkışlayan bir AK Parti’den yana olamam.”

AKP’yi eleştiren Nagehan Alçı’dan ‘taraf değiştirdi’ yorumlarına cevap: Akılsız muhaliflerin cehaleti

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Gazete Kolektif ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!