AKP’yi eleştiren yurttaş saldırıya uğradı

AKP’yi eleştirdiği için haziran ayında gözaltına alınan Mehmet Ali Sancaktutan, dün AKP’li olduğu belirtilen kişiler tarafından saldırıya uğradı. Sürekli tehdit aldığını söyleyen ve hastaneden darp raporu alan Sancaktutan şikâyetçi oldu

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rize’de bir sokak röportajında AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ekonomiyi eleştirdiği için haziranda gözaltına alınan, sosyal medya üzerinden tehdit ve hakaretlere maruz bırakılan Mehmet Ali Sancaktutan, dün iki kişinin saldırısına uğradı. Sancaktutan, saldırganlardan şikâyetçi oldu.

UZAKLAŞTIRMA KARARI BİTTİ, SALDIRDILAR

Bir YouTube kanalının yaptığı sokak röportajında, Erdoğan ve ekonomiyi eleştiren Sancaktutan, haziran ayında ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ suçlamasıyla gözaltına alındı. İfadesi alındıktan sonra serbest bırakılan Sancaktutan, sonraki süreçte sosyal medyadan hakaretlere maruz kaldı, telefonla aranarak da tehdit edildi. Sancaktutan’ın avukatı Remzi Kazmaz, tehditler için Rize Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusunun ardından sosyal medyada Sancaktutan’a hakaret eden 3 kişi hakkında uzaklaştırma kararı verildi. Soruşturma ise devam ediyor.

Mehmet Ali Sancaktutan, dün önceden tanıdığı Rahmi Sancaktutan ve Mecit Sancaktutan’ın saldırısına uğradı. Sancaktutan, Rize Devlet Hastanesi’nden darp raporu alırken Asayiş Şube Müdürlüğü’ne giderek ‘kasten yaralama’ suçlamasıyla şikâyetçi oldu.

Sancaktutan’ın Emniyet’te verdiği ifadede olayı şöyle anlattı: “Rahmi Sancaktutan ile aynı köydeyiz, kendisi ile akrabalığım, samimiyetim veya konuşmuşluğum yoktur. Yaklaşık 3 ay önce Rize il meydanında tanımadığım birisi gelerek benimle röportaj yaptı. Rahmi Sancaktutan isimli şahıs bu videoya hakaret içerikli yorumlar yaptı. Bundan dolayı kendisinden şikâyetçi oldum ve uzaklaştırma kararı aldırdım ancak kararın süresi bitti. Tophane Mahallesi Şoförler Cemiyeti’nin önünden geçerken Rahmi Sancaktutan isimli şahsa ‘Sen benim hakkımda niye böyle küfürler ediyorsun’ diye sorduğumda, beni eliyle itekledi. Bunun üzerine orada bulunan köyden komşum Mecit Sancaktutan isimli şahıs ve Rahmi Sancaktutan beni darp etti.”

SALDIRGANLAR AKP’Lİ

Sancaktutan, eskiden AKP’li olduğunu ancak iktidarın yanlış yönetimini beğenmediği için gözaltına alındığını söyledi. Hakkındaki soruşturmanın devam ettiğini söyleyen Sancaktutan, “Bana saldıranlar AKP’li ve benim köylülerim sürekli tehdit alıyordum. En son beni gizlice takip ederek saldırdılar. Baskı ile korku ile bu memleketi yönetemezsiniz. Bu yapılanların kanun önünde hesabını vereceksiniz. Ayrıca AKP de sandıkta milletten gereken cevabı alacaktır” dedi.

Sancaktutan’ın avukatı Remzi Kazmaz ise şunları dile getirdi: “Müvekkilim AKP’yi bir sokak röportajında eleştirmişti. Anayasal hakkı olan söz söyleme özgürlüğü gereği her vatandaş gibi konuşmasına rağmen gözaltına alınarak ifadesi alındı, soruşturma devam etmektedir. Müvekkilim bu konuşması nedeniyle her gün tehdit ve hakaretlere maruz kalıyordu. Biz de müvekkilimizin can güvenliği bulunmadığı bahisle Rize Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurduk, bununla ilgili soruşturma devam etmektedir. Birkaç kişi tarafından saldırıya uğrayan müvekkilim saldırıya uğrayarak ağır yaralandı. Saldırganlar hakkında suç duyurusunda bulunduk, yasal takibimiz devam edecektir. AKP, Türkiye’de olduğu gibi Rize’de de kan kaybediyor. Bu nedenle daha da saldırganlaşıyor.”

Öte yandan Mehmet Ali Sancaktutan, hastanede tedavi altındayken CHP İl Başkanı ile birlikte çok sayıda kişi tarafından ziyaret edildi, yaşadığı saldırı ise kınandı.

AKP’yi eleştiren yurttaş saldırıya uğradı

Yorumlar kapalı.