Ali Koç kürsüde esti gürledi! “Türkiye Cumhuriyeti devletinin ayıbıdır bu!”

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Yüksek Divan Kurulu Toplantısı'nda yaptığı konuşmada "Dünyada kaç takımın otobüsüne silahlı saldırı yapılmıştır. Hala faili meçhuldür. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin ayıbıdır bu!" dedi. Ali Koç ligin kalan bölümünde alacakları tavır hakkında da konuştu.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kalamış’taki Faruk Ilgaz Tesisleri’nde gerçekleştirilen Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Toplantısı’nda konuşan Başkan Ali Koç, sert açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe’nin 2015 yılında Rizespor maçı dönüşü Trabzon’da uğradığı saldırıyı hatırlatan Ali Koç, şunları söyledi:

“Dünyada kaç takım 6 sezon içinde 3 kez son hafta şampiyonluğu kaybetmiştir? Dünyada kaç takımın otobüsüne silahlı saldırı yapılmıştır. Hala faili meçhuldür. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ayıbıdır bu! Çağırın bizi savcılığa söyleyelim bildiklerimizi… Er ya da geç bu ortaya çıkacak. Belki hayatta bile değil bu insanlar… Hala faili meçhul… Kimseye olmasını istemeyiz. TFF’ye çok korkunç bir saldırı oluyor. Ertesi gün yakalanıyor. Doğrusu da budur. Türkiye Cumhuriyeti devleti kudretli bir devlettir.

12 Mayıs’ta taraftarımız polis gazı yedi, saldırıya maruz kaldı. Türkiye Kupası’nı kazandık ve dönüşte polise ‘Ne oldu gaz sıkmadınız’ dedim. Pişkin pişkin ‘Biz organik gaz sıkıyoruz’ dediler.

Bu olanların hepsi son 9 yıl içinde oldu. Hangi camia bunları kaldırabilir? Hala bitmedi. 2011’den beri doyamadılar yemeye… Bu terör örgütüyle tek mücadele eden takım biziz… Hiçbir hükümet, devlet bunlara ses çıkarmıyorsa demek ki onlar da bu işin içindedir.”

“ARTIK YETER”

Ali Koç, Adana Demirspor maçının ardından yönetim kurulunda sezonun geri kalanı için iki teklifin oylandığını belirtirken “Yönetim kurulumuzda maçlara çıkmama ya da lige devam etme kararını oylamaya sunduk. Maça çıkmamak, maça çıkıp 1 dakika kalıp sahadan ayrılmak, bu sezonu feda etmek demektir. Ama inanın, geleceğimiz için çok çok önemli bir adımdır. Yönetim kurulumuzda 11-3 oyla devam etme kararı çıktı. 3 oydan birini veren bendim, çünkü artık yeter” ifadelerini kullandı.

Ali Koç kürsüde esti gürledi! “Türkiye Cumhuriyeti devletinin ayıbıdır bu!”

Yorumlar kapalı.