Altılı Masa’da çatlak: İYİ Parti’den Kılıçdaroğlu’nun adaylığına bir itiraz daha

İYİ Parti cephesinden Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adaylığına itirazlar gelmeye devam ediyor. Son olarak, İYİ Parti Teknolojik Dönüşümden Sorumlu Başkan Yardımcısı Yiğit Karakış, "Kemal Bey'in adaylığına AK Parti ve MHP'nin destek vermesi, saray medyasının 4 senedir yerden yere vurduğu Kemal Bey'i övmeye başlaması, saray anketçilerinin Kemal Bey'in farklı kazandığı anketler paylaşması... Sizce sebebi ne olabilir?" diyerek imalı bir paylaşımda bulundu.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Seçimlerin tarihinin 14 Mayıs olarak açıklanmasıyla birlikte gözler 6’lı masanın cumhurbaşkanı adayına çevrildi. Kamuoyunda Ekrem İmamoğlu, Kemal Kılıçdaroğlu ve Mansur Yavaş isimleri öne çıkarken, 6’lı masanın adayını hala açıklamaması tartışmalara neden oldu.

CHP LİDERİNİN ADAYLIĞINA BİR İTİRAZ DAHA

6’lı masanın cumhurbaşkanı adayını 13 Şubat’ta açıklaması beklenirken, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun olası cumhurbaşkanlığı adaylığına İYİ Parti’den bir itiraz daha geldi. Kılıçdaroğlu’nun katıldığı canlı yayında sarf ettiği, “Mutabakat olmadan bir karar almayı asla doğru bulmam, zaten öyle bir karar çıkmaz. Diyelim ki ismim üstünde mutabakat oldu, elbette bu görevi yapmak onurlu bir şeydir. Oy oranına bakmadan istişare yapılacak. Bu işin oyu ve partisi yok.” sözlerini alıntılayan İYİ Parti Teknolojik Dönüşümden Sorumlu Başkan Yardımcısı Yiğit Karakış, Twitter hesabından dikkat çeken paylaşımlar yaptı.

“KAZANMA İHTİMALİ EN YÜKSEK ADAYI CUMHURBAŞKANI YAPACAĞIZ”

Karakış, “Memleket elden gitmiş, biz şahsi ikbalimizi mi tartışacağız? Seçmenin en çok güvendiği, kazanma ihtimali en yüksek adayı Cumhurbaşkanı yapacağız. Millet İttifakı olarak bunu söyleyebilseydik, iktidar valizini toplamaya başlamıştı.” dedi.

Altılı Masa’da çatlak: İYİ Parti’den Kılıçdaroğlu’nun adaylığına bir itiraz daha

Yorumlar kapalı.