Amedspor’dan ırkçılık hatırlatması: Yıllardır maruz kalıyoruz

PSG-Başakşehir maçında Pierre Webo'ya yönelik ırkçı saldırıyı kınayan Amedspor, "Yıllardır maruz kaldığımız uygulamalara sessiz kalanların duyarlılıklarını manidar buluyoruz" dedi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Amedspor, Şampiyonlar Ligi’nde Paris Saint-Germain (PSG) – Başakşehir karşılaşmasında 4’üncü hakem Coltescu’nun Yardımcı Antrenör Pierre Webo’ya yönelik ırkçı ifade kullanmasına tepki gösterdi. Açıklamada, ırkçı saldırılar kınanırken Amedspor’un da saldırılara maruz kaldığı hatırlatıldı.

Irkçılığın her türlüsüne ‘hayır’ denilmesi gerektiğine vurgu yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Yıllardır her türlü ırkçı ayrımcılığa maruz kalan bir kulüp olarak kime yapılırsa yapılsın amasız fakatsız her türlü ayrımcı ve ötekileştirici yaklaşımların karşısında olduğumuzun bilinmesini isteriz. Ancak şunu da belirtmek isteriz ki, yıllardır deplasmanlarda maruz kaldığımız ayrımcı, ırkçı ve ötekileştirici uygulamalara sessiz kalanların bugün en üst perdeden ırkçılığa ve ayrımcılığa ilişkin duyarlılıklarını ise manidar buluyoruz. Bu tür insanlık dışı uygulamaların bir daha yaşanmamasını temenni ediyor, kime yapılırsa yapılsın Amedspor Kulübü olarak karşısında olduğumuzu hatırlatıyoruz.” 

Amedspor’dan ırkçılık hatırlatması: Yıllardır maruz kalıyoruz

Yorumlar kapalı.