Atatürk sorusu 1 milyon TL’ye götürdü! Milyoner’de 20 yaşındaki Batu Alıcı herkesi heyecanlandırdı

Kenan İmirzalıoğlu'nun sunduğu Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında 1 milyon TL'lik soru heyecanı yaşanıyor! Hem gençliği hem de pozitif kişiliğiyle izleyenleri kendisine hayran bırakan Batu Alıcı, Mustafa Kemal Atatürk sorusuna verdiği cevapla alkış topladı. Batu Alıcı, 1 milyon TL'lik soruyu görmeye hak kazandı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında üç senenin ardından bir ilk yaşandı. 20 yaşındaki yarışmacı Batu Alıcı, 1 milyon TL’lik soruyu görme hakkı elde etti. Pozitif tavırlarıyla dikkat çeken Batu Alıcı’nın yaşantısı televizyon izleyicileri tarafından merak edildi.

ATATÜRK SORUSU 1 MİLYON TL’YE GÖTÜRDÜ! BATU ALICI ALKIŞ TOPLADI

Milyoner yarışmasında Batu Alıcı’ya sorulan 400 bin TL değerindeki soru şu şekildeydi: ‘Milli Savunma Bakanlığının resmi sitesinde yer alan Atatürk’e ait özlük bilgilerine göre Atatürk’ün boyu, kilosu ve ayakkabı numarası sırasıyla nasıldır?’

A) 170 CM, 68-70 KG, 40 NUMARA

B) 172 CM, 71-73 KG, 41 NUMARA

C) 174 CM, 74-76 KG, 42 NUMARA

D) 176 CM, 77-79 KG, 43 NUMARA

Alıcı, başarılı performansını bu soruda da devam ettirdi. Biraz düşündükten sonra yanıt veren genç, ‘C- 174 cm, 74-76 kg, 42 numara’ şıkkını seçti. Böylece Alıcı 400 bin TL’lik barajı başarıyla tamamlamış oldu.

Atatürk sorusu 1 milyon TL’ye götürdü! Milyoner’de 20 yaşındaki Batu Alıcı herkesi heyecanlandırdı

HERKESİN BEĞENİSİNİ TOPLADI

Alıcı, sunucu İmirzalıoğlu’nun hayranlığını kazanırken seyircilerin de takdirini topladı. Soruya verdiği başarılı yanıtın ardından kendi sevincini de gizleyemedi. Genç yarışmacı böylece 1 milyon TL’lik soruyu görmeye hak kazandı.

Batu Alıcı’nın karşısına çıkan 1 milyon TL’lik soru ve verdiği yanıt ise gelecek hafta ekranlarda olacak.

BATU ALICI KİMDİR?

Kim Milyoner Olmak İster’e katılarak 3 yıl sonra 1 milyon değerindeki soruyu gören Batu Alıcı, Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği öğrencisidir. 20 yaşında ve aslen Bursalı olan yarışmacının babası makine mühendisi, annesiyse tekstil mühendisidir. 2020’de girdiği üniversite sınavında 404. olmuş. Kayak sporuyla uğraşan Batu Alıcı, okulunun kayak takımında da yer alıyor, ayrıca basketbol ve tenis oynamayı da seviyor.

Atatürk sorusu 1 milyon TL’ye götürdü! Milyoner’de 20 yaşındaki Batu Alıcı herkesi heyecanlandırdı

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Gazete Kolektif ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!