istanbul evden eve nakliyat istanbul evden eve nakliyat

Aydın’da 5. sınıf öğrencisi Bade’nin Kraliçe Elizabeth’e yazdığı mektuba Windsor Sarayı’ndan yanıt

Aydın Özel Başak Koleji 5. sınıf öğrencisi Bade Ekiz'in, İngilizce dersi kapsamında kültürlerarası iletişim ile İngilizce dilini geliştirmek amacıyla İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’e yazdığı mektuba cevap geldi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bade Ekiz’in kişisel bilgilerini paylaştığı ve kraliçe hakkında merak ettiği soruları yazdığı mektuba cevap Windsor Sarayı’ndan gecikmedi. Kraliçenin en yakın nedimesi kraliçe adına mektuba cevap vererek Başak koleji öğrencisinin Kraliçe Elizabeth’e olan ilgisinden çok memnun kaldıklarını belirtti.

Kraliçenin en yakın nedimesi kraliçe adına mektuba cevap vererek öğrencinin Kraliçe Elizabeth’e olan ilgisinden çok memnun kaldıklarını belirtti.

“Majesteleri çok memnun oldu”

Nedime mektubunda, “Kraliçe, güzel mektubun ve köpeğin Cookie ile fotoğrafın için sana yazıp teşekkür etmemi istedi.” ifadelerini kullandı.

Mektubun devamında Elizabeth’in haber almaktan çok memnun olduğunu vurgulayan nedime, “Majesteleri size kişisel olarak cevap veremese de, kendisinin yaşamı ve çalışmasına olan ilginizi takdir etti. Hoşunuza gideceğini umduğum küçük bir bilgiyi de ekliyorum Majesteleri çok memnun oldu. İyi dilekleriniz ve düşünceleriniz için bir kez daha teşekkür ediyorum.” dedi.

Aydın'da 5. sınıf öğrencisi Bade'nin Kraliçe Elizabeth'e yazdığı mektuba Windsor Sarayı’ndan yanıt

Bade’nin Kraliçe’ye yazdığı mektupta geçen ifadeler şöyle:

Merhaba Kraliçe Elizabeth. Ben Türkiye’den Bade Ekiz. 10 yaşındayım, bana ‘bal arısı’ derler. Sana hayranım çünkü sen çok güçlüsün. Birçok ülkenin kraliçesisin ve atların var. Ben atları çok seviyorum. Atların çok tatlı. Bir gün İngiltereye gelirsem seni ve atlarını görmeyi çok isterim.

Müzik dinlemeyi sever misin? Ben müziği seviyorum fakat piano nasıl çalınır bilmiyorum. Ama sesimin güzel olduğunu düşünüyorum, şarkılar yazıyorum.

Sen koronavirüsten korkuyor musun? Ben çok korkuyorum Çünkü bizim ülkemizde birçok insan öldü.

Kitap okuyor musun? Ben okumayı çok seviyorum. Benim favori yazarım Jack London. Biliyor musun ben de kitap yazıyorum! Adı Paris.

Resim yapmayı seviyorum. Benim favori sanatçım Franz Marc. Ben 2020 yılında Mavi At adını verdiğim bir resim çizdim. Bir şey söylemeyi unuttum. Benim bir de köpeğim var. O bir labrador ve onun adı Cookie. Sana bir fotoğrafımızı yolluyorum.

Aydın’da 5. sınıf öğrencisi Bade’nin Kraliçe Elizabeth’e yazdığı mektuba Windsor Sarayı’ndan yanıt

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Gazete Kolektif ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!