Bahçeli: Zillet ittifakı adayının eşkali ve robot resmi bile çizilmiştir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayının kim olacağı tartışmalarına ilişkin "Zillet ittifakı adayının eşkali ve robot resmi çizilmiştir. Zillet ittifakı cumhurbaşkanı adayının izi sürülürken ayıplı ve ahlaken ağır kusur içeren bir strateji takip edilmektedir." değerlendirmesinde bulundu.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bahçeli, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Boş kafadan dolu bir sözün çıktığı görülmemiştir. Susulacak yerde konuşmak, konuşulacak yerde susmak insan ruhunu kararttığı gibi korkakça bir duruşun da kanıtıdır. Öyle insan vardır ki, aklına ne eserse onu işler, ardına kim gelirse onu dişler. Bunlar zaaflarının esiridir.” ifadelerini kullanarak, 2021 yılı girdi gireli Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayının kim olacağının tartışıldığını belirtti.

Televizyon ekranlarının özellikle bu tartışmanın odak noktası halinde olduğunu, papatya falları açılırken, talih kuşunun kimin başına konacağı, çekilişten kimin çıkacağının sürekli gündemde bulunduğunu ifade eden Bahçeli, şöyle devam etti:

“Her akşam ekranlara beşlik simit gibi dizilen sözde uzman ve sivri yorumcular, bir torbaya doldurdukları isimleri sırasıyla gün yüzüne çıkarmaktadır. Milletimiz bu sakil ve sefil tartışmadan bıkmış usanmıştır. Zillet ittifakı adayının eşkali ve robot resmi bile çizilmiştir. Zillet ittifakı cumhurbaşkanı adayının izi sürülürken ayıplı ve ahlaken ağır kusur içeren bir strateji takip edilmektedir. CHP, HDP, İP genel başkanlarıyla iki büyükşehir belediye başkanının devamlı surette telaffuz edilmesi bu sıfatları taşıyan zatları parlatma girişimidir. Oyun bellidir, hesap kurnazdır. Kendi PR çalışmalarını maşaları vasıtasıyla yaptıran beş isimden başka hiç kimse yok mudur? Bu çarpıklık mesela CHP’nin, mesela İP’in diğer yöneticilerini, oy ve gönül veren değerli mensuplarını değersizleştirip sıfıra indirmek değil midir?”

-“Millet hep aynı şeyleri dinlemekten ileri düzeyde rahatsız”

Milletin hep aynı şeyleri dinlemekten, hep aynı ezberlerin tekrarından ileri düzeyde rahatsız ve memnuniyetsiz olduğunu belirten Bahçeli, şunları kaydetti:

“Türkiye’nin başka işi gücü kalmadı da zillet ittifakı adayının kimliği ve kim olacağı meselesi mi tek gündem konusu oldu? Bu nasıl bir seviyesizliktir? ‘O mu olacak? Bu mu olacak? Şu mu olacak?’ sorularına cevap arayan gafillerin akıl hocaları boşa düşmüşlerdir. Kuklacıya değil de kuklaya baktırmak için kuyruğa giren bozuk zihniyetler yaş tahtaya basmışlardır. Siyasi kalpazanlar ve milli irade kaçkınları suçüstü basılmıştır. Zilletin aday meselesi milletin meselesi değildir. Terörist Demirtaş’ın kanlı teklifleri, Sorosçu Kavala’nın kansız tembihleri, dış mihrakların karmaşık tertipleri, PKK/FETÖ kaotik tezvirleri, Kılıçdaroğlu ve diğerlerinin kirli tezgahları, aziz Türk milletine sökmeyecektir. Kendi isimlerini parlatmak için yakın çevrelerini kullanan malum beşli çetenin demokrasiye sürülmüş kara bir leke, Türk siyasetine sirayet etmiş istismar ve izansızlık numunesi olduklarını inanıyorum ki yakın bir zamanda herkes idrak ve ifade edecektir.”

Bahçeli, Millet İttifakı’nın bir strateji kapsamında aday tartışmasını hem yapıyor hem de yaptırıyorken Cumhur İttifakı’nın dimdik ayakta olduğunu vurguladı.

Bayağı dedikoduların hepsinin bühtan ve beyhude olduğunu ifade eden Bahçeli, “Cumhurbaşkanı adayımız bellidir, seçimin ne zaman yapılacağı da bilinmektedir. CHP’nin ipini tutup diyet listesi dayatanlar, Türkiye’nin muazzam yükselişini engelleyemeyecektir.” değerlendirmesi yaptı.

“Köksüzlüğün bataklığına saplanmıştır”

CHP’nin, milli, manevi, kültürel ve tarihi değerlerle arasına kalın bir çizgi çektiğinin en son İzmir Büyükşehir Belediyesinin rezilliğiyle teyit edildiğini kaydeden Bahçeli, şöyle devam etti:

“Behey utanmazlar. Yarı çıplak semazen nedir? Bu soysuzluk nasıl gösterilmiştir? 7,5 asırlık Mevlevi kültürüne bu saygısızlık nasıl hazmedilecektir? Bu kepazeliği izleyen belediye başkanını geçtik de Kılıçdaroğlu hiç mi utanmamış, hiç mi vicdanı sızlamamıştır? CHP’li İzmir Belediyesi edepsizlik çukuruna devrilmiştir. Bir de çıkmışlar, yarı çıplak soytarıyı, Türkiye’yi 50’den fazla ülkede temsil etmiş bir modern dans sanatçısı ve koreograf olarak tanıtmışlar. Neymiş, modern bir dans gösteriymiş. Batsın sizin modernliğiniz. CHP yönetimi, köksüzlüğün bataklığına saplanmıştır. Hazreti Mevlana ne güzel de söylemiş: ‘Kiminle gezdiğinize, kiminle arkadaşlık ettiğinize dikkat edin. Çünkü bülbül güle, karga çöplüğe götürür.’ CHP çöptedir, nitekim kılavuzları, ortakları, dostları insanlığın yüz karalarıdır.”

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun açıklamalarını da eleştiren Bahçeli, paylaşımını şöyle sürdürdü:

“Son sözüm de serok Ahmet’e. Hazreti Mevlana, ‘Kalp denizdir, dil de kıyı. Denizde ne varsa kıyıya o vurur.’ Serokun diline vuranlar yozlaşmış ve yosun tutmuş kalbinin eseridir. Türkiye bir musibet tarafından az kalsın felakete uğrayacakmış. Şükür zamanında gereği yapılmış. Bak serok, Amed değil Diyarbakır diyeceksin. İstanbul’u da dünyanın en büyük Türk-İslam kenti olarak söyleyeceksin. Suriye’de federasyon önermen, fiilen Kobanili Ahmet olduğunun delilidir. Haddini bil, haysiyet sahibi ol. Sen ve efendilerin Türkiye’yi geçemez, bunu da unutma.”

Bahçeli: Zillet ittifakı adayının eşkali ve robot resmi bile çizilmiştir

Yorumlar kapalı.