Barış Yarkadaş’tan flaş İmamoğlu iddiası: “Görevden alınması halinde yerine gelecek isim belli”

Gazeteci Barış Yarkadaş, hapis ve siyasi yasak cezası verilen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun görevden alınması durumunda yerine geçecek ismin belli olduğunu iddia etti.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hakkında YSK üyelerine hakaret ettiği iddiasıyla 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası ve siyasi yasak kararı verilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’yla ilgili kulisler devam ediyor.

TV100 yazarı Barış Yarkadaş bugünkü yazısında “İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan ‘terörle iltisaklı kişilerin işe alınması’ dosyası, AKP ve MHP’nin İBB’yi CHP’nin elinden almakta kararlı olduğunu gösteriyor” ifadelerine yer verirken İmamoğlu’nun görevden uzaklaştırılması halinde bu koltuk için üç isimin geçtiğini de iddia etti.

Yarkadaş’ın yazısının ilgili bölümünde şu ifadeler yer alıyor:

“Önce sudan sebeplerle verilen bir mahkûmiyet kararı ardından ise İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan ‘terörle iltisaklı kişilerin işe alınması’ dosyası, AKP ve MHP’nin İBB’yi CHP’nin elinden almakta kararlı olduğunu gösteriyor.

Hatta bu kararlılık öyle bir aşamaya geldi ki; siyaset kulislerinde artık İmamoğlu’nun ‘görevden uzaklaştırılması’’ halinde yerine gelecek isim bile telaffuz ediliyor.

AKP iktidarı, İmamoğlu’nun ‘terör soruşturması’ bahane edilerek görevden uzaklaştırılması halinde ne yapılacağına dair oyun planını da raftan indirmiş.

Önceki gün konuştuğum İmamoğlu’na yakın bir isim, ‘Belediyenin genel bütçesi ve iştirak şirketlerinin hacmi, AKP’nin gözlerini kamaştırıyor. AKP, Başkan İmamoğlu görevden uzaklaştırılırsa hangi şirketi kimin yöneteceği ve şirketlerin yönetim kurullarına kimlerin atanacağı üzerine çalışıyor’ diyordu.

AKP kulislerinde dile getirilenlere göre, İmamoğlu’nun görevden uzaklaştırılması halinde bu koltuk için üç isim geçiyor.

Bunlardan biri Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, diğeri Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan, diğeri ise Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen…

Ancak son dönemde ibrenin Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’i gösterdiği belirtiliyor.

Hilmi Türkmen’in son dönemlerde İstanbul sermayesinin gözdesi haline gelen Üsküdar’ı yönettiğine vurgu yapan bazı AKP’liler, ‘Hilmi Bey İstanbul’u da rahatlıkla yönetebilir’ diyor.”

Barış Yarkadaş’tan flaş İmamoğlu iddiası: “Görevden alınması halinde yerine gelecek isim belli”

Yorumlar kapalı.