BBC izleyicileri, tüm yayınları Prens Philip’e adayan kanala isyan etti

Britanya kamu yayın kuruluşu BBC, Prens Philip'in ölümüyle ilgili haberlerin çok fazla olduğu yönündeki eleştiriler üzerine bir şikayet sayfası oluşturdu.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BBC, şikayet sayfasındaki açıklamasında “Edinburgh Dükü ve Prens Hazretleri Philip’in ölümüyle ilgili televizyon yayınlarının çok fazla olduğuna dair şikayetler alıyoruz” denildi. Sayfada, izleyicilerden e-posta adresleriyle birlikte şikayetlerini yazılı olarak iletmeleri istendi ve BBC’nin yanıtının kendilerine gönderileceği kaydedildi.

Kraliçe II. Elizabeth’in eşi Prens Philip’in 99 yaşında hayatını kaybetmesinin ardından BBC yayın akışını değiştirmiş, MasterChef finali ve Gardeners’ World gibi popüler programlar yerine Prens’le ilgili özel programlar yayına alınmıştı.

BBC’nin farklı kanallarındaki akşam programları yerine de Prens Charles ve Prenses Anne’la röportajları içeren özel programlar gösterilmişti.

BBC kanallarında Prens’le ilgili haberler dışında bir şey izleyememekten rahatsız olan bazı Britanyalılar, şikayetlerini sosyal medyada paylaştı.

Bazı izleyiciler BBC için “devletin propaganda kanalı” benzetmesi yaparken, bazıları da yayın kuruluşunun 40 yıl öncesinin Doğu Avrupa’sındakine benzer bir strateji izliyormuş gibi davrandığını belirtti.

Araştırmacı gazetecilik sitesi DeclassifiedUK’den Phil Miller, Twitter’da Britanya’daki kanalların yayın akışını paylaşarak, “BBC iki ana kanalında 12 saat Prens Philip yayını yapıyor” ifadelerini kullandı.

BBC izleyicileri, tüm yayınları Prens Philip’e adayan kanala isyan etti

Yorumlar kapalı.