istanbul evden eve nakliyat istanbul evden eve nakliyat

Bekir Bozdağ açıkladı: Adalet Bakanlığına alınacak yeni personel sayısı 22 bin 120’ye yükseltildi

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, daha önce 18 bin 500 olarak açıklanan yeni personel alımı sayısının 22 bin 120'ye çıkarıldığını, önümüzdeki hafta ilanların yayımlanacağını bildirdi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirerek, “‘Biz gelince falan özgür olacak, filan özgür olacak.’ Bunlar yargıya müdahaleden hep şikayet ediyorlar. Biz de yargıya kimsenin müdahale etmesini istemeyiz. Müdahale etmesine de izin vermeyiz ama şimdi Sayın Kılıçdaroğlu yargıç, ‘Hemen çıkacak.’ Ne yapacaksın? Beraat mı vereceksin? Sen hakim misin, savcı mısın?” ifadelerini kullandı.

14 Mayıs’ta yapılacak 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’nde Şanlıurfa’dan AK Parti milletvekili adayı olarak gösterilen Bozdağ, Balıklıgöl’de yapılan TRT Haber canlı yayınında, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu, soruları yanıtladı.

Kentte, kendini evinde gibi hissettiğini belirten Bozdağ, Şanlıurfa’nın evlatlarından biri olarak şehre hizmet edeceğini söyledi.

Bozdağ, Şanlıurfa’da zorlaştıran değil kolaylaştıran, ayıran değil birleştiren bir anlayışla çalışacaklarını, yeni dönemde Şanlıurfa’nın tarım, sanayi ve diğer alanlarında geldiği noktayı daha ileri taşıyacaklarını anlattı.

Kentin en büyük şikayetinin enerji alanında olduğunu dile getiren Bozdağ, sulama elektriği ile ilgili problemleri azaltmak için Karacadağ Güneş Enerji Sistemi Projesi’nin devreye alınacağını, şehrin enerji bakımından endüstriyel bölge ilan edilerek özel yatırımların destekleneceğini bildirdi.

Bekir Bozdağ, kentsel dönüşümle ilgili de Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Şanlıurfa’da çalışmalar yapılacağını bildirdi.

Adalet Bakanlığına personel alımı

Yeni anayasayla ilgili de açıklamalarda bulunan Bozdağ, mevcut anayasanın darbe anayasası olduğunu, milletin anayasası olmadığını kaydetti.

Anayasanın 423 yerinde değişiklik yapıldığını aktaran ve “423 yamalı bir anayasayla biz karşı karşıyayız.” diyen Bakan Bozdağ, yeni bir anayasa yapılması gerektiğini vurguladı.

Bozdağ, Adalet Bakanlığına yeni personel alımıyla ilgili soruyu yanıtlarken de daha önce 18 bin 500 yeni personel alımı yapılacağını açıkladığını hatırlattı.

Yeni kadrolar ilave edildiğini bildiren Bozdağ, “Şu anda 22 bin 120 personel alımı için yazımızı Cumhurbaşkanlığına gönderdik. Önümüzdeki hafta hangi ilde, hangi branşta kaç kişi alacağımızın ilanını yapacağız. 22 bin 120 personel alımı için ilana çıkacağız.” bilgisini paylaştı.

Bekir Bozdağ açıkladı: Adalet Bakanlığına alınacak yeni personel sayısı 22 bin 120’ye yükseltildi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Gazete Kolektif ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!