Böylesi filmlerde bile olmaz: Borcunu ödememek için kefen giyip ölü taklidi yaptı!

Endonezya'da bir kadın yüklü miktarda parayı geri ödememek için kızının Facebook sayfasında kefen giymiş fotoğrafını paylaşarak, bir trafik kazasında öldüğünü yazdı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Endonezya’nın Kuzey Sumatra eyaletindeki bir kadın, borcu olduğu kişiye parayı 20 Kasım’a kadar geri ödeyeceğine söz verdi ancak son gün parayı 6 Aralık’a kadar geri vereceğini söyleyerek uzatma istedi.

Bu olaydan kısa bir süre sonra ise kızının Facebook sayfasında annesinin bir kazada öldüğünü söyleyen bir paylaşım yer aldı. Paylaşımda, borcu olan kadının evinin yakınındaki bir köprüde meydana gelen bir kazada öldüğü; cenazesinin Endonezya’nın Aceh bölgesinde gömüleceğini söylendi.

Kızının Facebook hesabında yer alan paylaşımda; kadının kefen içerisindeki fotoğrafları ve bir hastane arabasında ceset torbasının fotoğrafı yer aldı.

Adı sadece “L” olarak açıklanan kadının ‘ölümü’ borcunu bekleyen kişi de dahil pek çok kişi tarafından şüpheli bulundu. Özellikle sedyedeki ceset karesinin bir filmden sahne olduğunun anlaşılmasıyla şüpheler daha da arttı.

Kadının kızı Najwa Almira Ginting gerçeği kabul ederek, annesinin hala hayatta olduğunu ve sadece borcu nedeniyle ölü taklidi yaptığını söyledi. Kızı annesinin bu aldatmaca için affedilmesini istedi.

Kadının borçlandığı Maya Gunawan’ın parasının da ödenmemiş durumda olduğu belirtildi.

Böylesi filmlerde bile olmaz: Borcunu ödememek için kefen giyip ölü taklidi yaptı!

Yorumlar kapalı.