Bülend Özveren kimdir, kaç yaşında, nereli? Bülend Özveren’in hastalığı nedir?

Bir süre önce yoğun bakıma kaldırıldığı açıklanan Bülent Özveren'in son durumuna ilişkin eşi Sebla Özveren, resmi açıklamada bulundu. İşte, ünlü sunucu Bülent Özveren'in son durumu ve hayat hikayesi ile ilgili bilgiler...

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TRT’de uzun yıllar Eurovision şarkı yarışmasını sunmasıyla tanınan ünlü sunucu Bülend Özveren’in sağlık durumu bir kez daha gündem oldu. İşte, 79 yaşındaki spikerin son durumu ve biyografisine dair bilgiler…

BÜLEND ÖZVEREN’İN SAĞLIK DURUMU NASIL?

Sebla Özveren “Eşim Bülend Özveren, ani bir rahatsızlık nedeniyle Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi yoğun bakımında. Dualarınız için teşekkür ederim” ifadelerini kullanmıştı. Bülent Özveren’in yoğun bakımda tedavisi sürmektedir.

Bülend Özveren kimdir, kaç yaşında, nereli? Bülend Özveren'in hastalığı nedir?

BÜLEND ÖZVEREN KİMDİR, KAÇ YAŞINDA?

1943 İstanbul doğumlu olan Bülend Özveren 1975-2012 yılları arasında Eurovision Şarkı Yarışması’nı Türkçe olarak sunmuştur.

Sultanahmet İlkokulu’ndan mezun olduktan sonra, orta öğretimini Saint Benoît Fransız Lisesi’nde, yüksek öğretimini ise Galatasaray Lisesi’nde tamamlamış, İstanbul Üniversitesi, Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur.

1964 yılında TRT’nin açtığı ilk “prodüktörlük” sınavlarında başarılı oldu ve İstanbul Radyosu’ndaki kursu birincilikle tamamladı. 31 Temmuz 1965’te TRT’de çalışmaya başlamış, uzun bir süre televizyon sunucusu olarak çalıştıktan sonra, 1972’de spor spikerliği yapmaya devam etmiştir.

Bülend Özveren kimdir, kaç yaşında, nereli? Bülend Özveren’in hastalığı nedir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Gazete Kolektif ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!