Bülent Ecevit’in danışmanıydı: Gazeteci İsmet Solak hayatını kaybetti

Pankreas kanseri tedavisi gören gazeteci İsmet Solak hayatını kaybetti. Bir dönem Bülent Ecevit'in basın danışmanlığını yapan Solak, 80 yaşındaydı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gazeteci İsmet Solak bu sabah Kırklareli’nde yaşamını yitirdi. ANKA Haber Ajansı, Akşam, Milliyet, Hürriyet gazetelerinde çalışan İsmet Solak, TBMM’de Bülent Ecevit’in de danışmanlığını da yaptı. 80 yaşında pankreas kanserine yenilen Solak’ın cenazesi yarın öğle namazına müteakip Kırklareli Kızılcıkdere Köyü Mezarlığı’na defnedilecek.

İSMET SOLAK KİMDİR?

İsmet Solak, 1943’te Kırklareli Kızılcıkdere Köyü’nde doğdu. Lise öğrenimini Kuleli Askeri Lisesi’nde tamamladıktan sonra Kara Harp Okulu’na girdi. Gazeteciliğe Kırklareli Atayolu Gazetesi’nde başlayan Solak, harbiyeden ayrıldıktan sonra İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’ne bağlı Gazetecilik Enstitüsüne girdi. Bir süre Bülent Ecevit’in TBMM’de danışmanlığını yaptı, Trakyabirlik’te yöneticilik üstlendi.

İsmet Solak, Kim dergisi, Akşam, ANKA Haber Ajansı, Milliyet’te çalıştı, Hürriyet ve Güneş gazetelerinde çeşitli görevlerde bulundu, köşe yazarlığı yaptı. Genel Müdür ve ajansın sahibi Müşerref Hekimoğlu’nun 10 Ekim 2004 tarihinde vefatı üzerine Ali Polat, Nazif Ekzen ve Şahin Mengü ile birlikte yeniden ANKA’ya dönen İsmet Solak, ajansın ayakta kalması için çaba sarf etmişti.

Bülent Ecevit’in danışmanıydı: Gazeteci İsmet Solak hayatını kaybetti

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Gazete Kolektif ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!