Burak Özçivit hapse mi girecek?… Dava sonuçlandı

Kuruluş Osman'ın başrol oyuncusu Burak Özçivit, set çalışanlarına hakaret ettiği iddiasıyla dava edilmişti. Ünlü oyuncu hakkında 'zincirleme şekilde alenen hakaret' suçu ile açılan davada hapis cezası alması talep edilmişti. Bugün görülen duruşmada, dava sonuçlandı. İşte detaylar...

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

37 yaşındaki ünlü oyuncu Burak Özçivit’in “zincirleme şekilde alenen hakaret” suçuyla yargılandığı dava bugün sonuçlandı. Set çalışanlarına hakaret ettiği söylenen Özçivit, açılan davada 4 yıl 1 ay hapis talebiyle yargılanıyordu. İkinci kez baba olmaya hazırlanan Özçivit’in davası, bugün Beykoz 3. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşma ile sona erdi. Dava salonunda yalnızca tarafların avukatları yer aldı.

Burak Özçivit hapse mi girecek?... Dava sonuçlandı

3 bin TL para cezasına çarptırıldı

Hakaret suçu ile açılan davada mahkeme, Özçivit’in bu suçun işleniş şekli, yeri ve zamanı göz önüne alırken sanığın kasıtlı kusurlu hareketini dikkate alarak günlüğü 30 TL olacak şekilde 100 gün üzerinden yani toplamda 3 bin TL bir para cezası ödemesi kararı aldı. Suçun işlendiği iddia edilen tarihten itibaren değerlendirilen duruşmada, Özçivit’in daha öncesinde herhangi bir suçtan mahkumiyet kararı bulunmaması; kendisinin yeniden suç işlemeyeceğine dair olumlu bir karar çıkmasını sağladı.

Burak Özçivit hapse mi girecek?... Dava sonuçlandı

Geçtiğimiz yıl açılan davanın sonucu hükmün açıklanmasının geri bırakılması kararı ile sonuçlandı.

Burak Özçivit hapse mi girecek?… Dava sonuçlandı

Yorumlar kapalı.