Cemevlerine saldırı olayında gözaltı sayısı artıyor: Emniyetten açıklama

Ankara Emniyet Müdürlüğü; Ankara’da üç ayrı cemevine yapılan saldırıya ilişkin, “Şüpheli şahısla irtibatlı oldukları değerlendirilen Ç.C.B. isimli şahıs İzmir’de, B.G. isimli şahıs ise Eskişehir-Ankara karayolunda seyir halindeyken durdurulan bir araçta 01.08.2022 günü yakalanarak gözaltına alınmıştır. Soruşturma çok yönlü devam etmektedir” açıklamasını yaptı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ankara Emniyet Müdürlüğü; Muharrem ayının ilk gününde (30 Temmuz) Ankara’daki cemevlerine yapılan saldırıda zanlılara ilişkin açıklama yaptı.

Açıklamaya göre saldırganın yanı sıra İzmir’de bir, Eskişehir Ankara karayolunda bir kişi olmak üzere toplam 3 kişi gözaltına alındı.

Ankara Emniyet Genel Müdürlüğü’nün sosyal medya hesabından yayınladığı açıklama şöyle:

“30.07.2022 günü ilimiz Çankaya ve Mamak ilçelerinde 3 ayrı cemevine yönelik gerçekleştirilen eylemlerle ilgili olarak A.O.K. isimli şüpheli aynı gün yakalanarak gözaltına alınmıştı. Konuyla ilgili olarak Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yürütülen soruşturma kapsamında; şüpheli şahısla irtibatlı oldukları değerlendirilen Ç.C.B. isimli şahıs İzmir’de, B.G. isimli şahıs ise Eskişehir-Ankara karayolunda seyir halindeyken durdurulan bir araçta 01.08.2022 günü yakalanarak gözaltına alınmıştır. Soruşturma çok yönlü devam etmektedir.”

Cemevlerine saldırı olayında gözaltı sayısı artıyor: Emniyetten açıklama

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Gazete Kolektif ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!