Cengiz Kurtoğlu’na 3 yıla kadar hapis istemi!

İstanbul'da bir mekanda Orhan Gencebay'a hakaret ettiği gerekçesiyle Mustafa Can adlı kişiyi darbettiği iddia edilen Cengiz Kurtoğlu'nun 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmasına başlandı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul 55. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya taraf avukatları katıldı. Sanığın avukatı Burcu Gündüz Battal, işi nedeniyle duruşmaya katılamayan Cengiz Kurtoğlu’nun bir sonraki celsede hazır olacağını belirterek, tanıkların dinlenilmesini istedi. Müşteki Mustafa Can’ın avukatı İsmail Uğurlu ise sanıktan şikayetçi olduklarını belirterek, müvekkilinin yüzünde oluşan yaraya ilişkin hastane raporlarını dosyaya sundu.

Duruşmada söz verilen tanık Hüseyin Yağız Kaya, arkadaşının doğum günü sebebiyle müşteki ve sanık ile aynı masada oturduklarını belirterek, sözlü tartışmalar sırasında müştekinin sanatçılarla ilgili hakaret içeren konuşmalar yaptığını, Orhan Gencebay ve Ciguli’ye hakaret ettiğini savundu. Bundan rahatsız olan Cengiz Kurtoğlu’nun da masadan kalkmak istediğini dile getiren tanık, sanığın alkollü olmadığını ve küfretmediğini, elinde de bıçak bulunmadığını söyledi.

“KÜFÜR ETME, SAYGILI OL, SUS”

Tanık Mehmet Veli Güngör ise olay günü mekandaki herkesin alkollü olduğunu ifade ederek, sanığın sanatçılar hakkında hoş olmayan söylemlerde bulunan müştekiyi uyardığını anlattı.

Tartışmanın büyümesi üzerine eliyle müştekinin ağzını ve burnunu kapatan Kurtoğlu’nun “Küfür etme, saygılı ol, sus” dediğini belirten tanık, “Daha sonra Cengiz Bey’i arkadaşları içeriye aldı. İddianamede yazan küfürleri ben duymadım. Resimlerdeki gibi bir durum olmadı. Müştekiyi en son uğurlayan kişi bendim. Yüzünde yara yoktu” ifadelerini kullandı.

Sanık Kurtoğlu’nun avukatı Battal, aleyhlerine olan beyanları kabul etmediklerini belirtirken müştekinin avukatı, tüm tanıklar dinlendikten sonra beyanda bulunacağını söyledi.

Ara kararını açıklayan mahkeme, sanık avukatına müvekkilini bir sonraki duruşmaya getirmesi için süre verirken, bir tanık hakkında zorla getirme kararı çıkararak duruşmayı erteledi.

Cengiz Kurtoğlu’na 3 yıla kadar hapis istemi!

Yorumlar kapalı.