istanbul evden eve nakliyat istanbul evden eve nakliyat

CHP, seçim kampanya filmini yayınlamadığı için TRT hakkında suç duyurusunda bulundu

CHP, TRT’nin “Sana Söz Yine Baharlar Gelecek” adlı seçim kampanya filmini yayınlamadığını belirterek savcılığa suç duyurusunda bulundu.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP 14 Mayıs’ta yapılacak seçimler için parti tarafından hazırlanan “Sana Söz Yine Baharlar Gelecek” isimli reklam filminin yayınlanması için kamu yayıncısı TRT’ye başvurdu. Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yer aldığı filmin TRT 1, TRT Haber ve TRT Spor kanallarında yayınlanması istemiyle TRT Genel Müdürlüğü’ne yapılan başvuruya yanıt verilmedi.

Reklam filminin yayınlamaması üzerine CHP TRT Genel Müdürlüğü’ne yeniden başvuru yaptı. “Tarafsız olması gereken TRT’nin hukuksuz bulunan bu tavrını ironik bulduğumuzu belirtmek durumundayız. Kaldı ki bu tutum Kurumun maddi açıdan zarara uğramasına da neden olmaktadır” ifadeleri yer alan başvuru şu taleple devam etti:

“Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurtarıcısı ve kurucusu konumunda bulunan Cumhuriyet Halk Partisi’ne ve Genel Başkanı’na yönelik hukuksuz bulunan bu tavrın sona erdirilmesini ve “Sana Söz Yine Baharlar Gelecek” isimli reklam filminin ivedilikle TRT 1, TRT Haber ve TRT Spor kanallarında yayınlanmasını talep ediyoruz.”

CHP SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

CHP Medya ve Kurumsal İletişimden Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı Tuncay Özkan yaptığı açıklamada TRT’ye tepki gösterdi. Kamu yayıncılığı yapması gerekirken TRT’nin görevini yerine getirmediğini belirten CHP, savcılığa suç duyurusunda bulundu ve sorumlular hakkında kamu davası açılmasını talep etti. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşmalarına da TRT ekranlarında yer verilmediği hatırlatılan suç duyurusunda, mitinglerin de yayınlanmadığı, CHP liderinin konuk olarak davet edilmediği ifade edildi.

CHP, seçim kampanya filmini yayınlamadığı için TRT hakkında suç duyurusunda bulundu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Gazete Kolektif ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!