“CHP’de Kılıçdaroğlu’nun yerine kim geçsin?” anketinden çarpıcı sonuç! O isim fark attı

BETİMAR Araştırma, seçimden sonra CHP'de başlayan 'değişim' tartışmalarının ardından dikkat çeken bir araştırma yaptı. Araştırmada muhalif seçmene "Kılıçdaroğlu'nun yerine kim geçsin?" sorusu yöneltildi. Sonuçlara göre İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, diğer isimlere fark attı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

28 Mayıs seçimlerinin sona ermesiyle birlikte eleştiri okları CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na çevrildi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun genel başkanlık için kolları sıvamasının ardından BETİMAR Araştırma dikkat çeken bir araştırmaya imza attı.

EKREM İMAMOĞLU FARK ATTI

Araştırmaya katılanlara “Kılıçdaroğlu ayrılır ya da istifa ederse kimi CHP Genel Başkanı olarak görmek istersiniz?” sorusu yöneltildi. Araştırmaya katılanların yüzde 46.7’si tercihini İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan yana kullanırken Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş yüzde 17.6 ile ikinci sırada yer aldı.

ÖZGÜR ÖZEL ÜÇÜNCÜ SIRADA

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in yüzde 6.5 ile üçüncü sırada yer aldığı araştırmada Muharrem İnce yüzde 1.2, Mustafa Sarıgül ise yüzde 0,9 oranla sıralamayı belirledi.

“CHP’de Kılıçdaroğlu’nun yerine kim geçsin?” anketinden çarpıcı sonuç! O isim fark attı

Yorumlar kapalı.