CHP’li Ağbaba’dan içki satışı yasağına tepki: Yaşam tarzına açık bir müdahaledir

CHP'li Veli Ağbaba, 17 Mayıs'a kadar alkol satışının yasaklanmasına tepki göstererek, "Bu yapılan özel yaşama, insanların yaşam tarzıma yönelik açık bir müdahaledir" dedi. Ağbaba, "Korona bahanesiyle pandemiyle alakalı alakasız istedikleri her şeyi yasaklıyorlar" ifadelerini kullandı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “tam kapanma” kararının alınmasının ardından 17 Mayıs’a kadar alkol satışının yasaklanmasını eleştirdi.

Twitter hesebından açıklama yapan Ağbaba, “17 Mayıs’a kadar ülke genelinde alkol satışı yasaklanıyor. Alkol satmayan zincir marketlere uğramayan virüs 150 bin tekel bayisine uğruyor. Bu yasağın pandemiyle alakası yok, tamamen ideolojiktir. AKP’nin pandemiyle değil insanların yaşam tarzına müdahalesinin son halkasıdır” ifadelerini kullandı.

Yazılı açıklama da yapan Ağbaba, “Bugün yaşadığımız süreç tümüyle siyasal iktidarın beceriksizliğiyle yaşanmaktadır. Pandemi yönetimi gibi halk sağlığını doğrudan ilgilendiren bir konuyu bile siyasallaştırdılar” dedi.

Ağbaba, “Dünyanın herhangi bir ülkesinde virüs kısıtlaması nedeniyle alkolü tüm günlerde yasaklayan başka bir ülke var mı?” diye sordu ve “Bu yapılan özel yaşama, insanların yaşam tarzıma yönelik açık bir müdahaledir” ifadelerini kullandı.

https://twitter.com/veliagbaba/status/1387041560953450506

“KORONA BAHANESİYLE İSTEDİKLERİ HER ŞEYİ YASAKLIYORLAR”

Ağbaba, bu yasağın “ruhsat verdikleri TEKEL bayilerini, büfeleri ve kuruyemişçileri cezalandırmak” olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Korona bahanesiyle pandemiyle alakalı alakasız istedikleri her şeyi yasaklıyorlar. Pandemiyle mücadeleyi bahane ederek olayı siyasal hale getirmektedir. İnsanların kişisel özgürlüklerini o kadar kısıtladılar ki, ülkeyi duvarları olmayan bir cezaevine dönüştürdüler. Bu durum karaborsacılığı, sahte içki tüketimini de artıracaktır. Bu yasaklar pandemiyle mücadeleden ziyade bir toplum mühendisliği yapıldığını göstermektedir.”

CHP’li Ağbaba’dan içki satışı yasağına tepki: Yaşam tarzına açık bir müdahaledir

Yorumlar kapalı.