CHP’li Öztrak: Bütün bunların arkasında rant hırsı var

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, orman yangınlarının ardından yaşanan sel felaketlerini; “Bütün bunların arkasında rant hırsı var. Acımasızca, sürdürülebilir olmayan şekilde doğayı sömürmek var” dedi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, Tekirdağ’ın Şarköy ilçesindeki muhtarlarla bir araya geldi.

Süleymanpaşa’daki toplantıda Öztrak’a; CHP Tekirdağ milletvekilleri İlhami Özcan Aygun ve Candan Yüceer ile Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Şarköy Belediye Başkanı Alpay Var ve CHP Tekirdağ İl Başkanı Şener Zeynel Saygın da eşlik etti. Öztrak, orman yangınları ve sel felaketlerini şu sözlerle değerlendirdi:

“BU ACILARI BİR DAHA YAŞAMAMAK İÇİN TEDBİRLİ OLMAK ZORUNDAYIZ”

“Sabah baktık, sel felaketinde can kaybımız 40’ı bulmuş. Daha yukarılara gitme ihtimali de var. Sel felaketinde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum, ailelerine sabır diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun. Allah bir daha bizlere böyle acıları yaşatmasın.

Bunu derken de şunu biliyorum; bu acıları bir daha yaşamamak için tedbirli olmak zorundayız. Son bir aydır, önce ülkemizin güneyini yangınlar kavurdu. Daha sonra da ülkemizin kuzeyini seller vurdu.

Peki bu tabi afetler, bir tesadüf mü? Bu doğal afetlerin bir tesadüf olmadığı, aslında bunların beklenen sıkıntılar olduğunu; uluslararası bilim adamlarının yapmış olduğu çalışmalara baktığımızda, Türkiye’deki bilim insanlarının yapmış olduğu çalışmalara baktığımızda açık seçik görüyoruz.

“BÜTÜN BUNLARIN ARKASINDA RANT HIRSI VAR”

Peki bunun arkasında ne var? Ben açık söyleyeyim bütün bunların arkasında rant hırsı var. Acımasızca, sürdürülebilir olmayan bir şekilde doğayı sömürmek var.

Bugün; Kastamonu’daki Sinop’taki sel felaketine baktığımız zaman, bütün gazetelerde krokiler çıkmaya başlamış. Dere yatağının içine konut yapılmasına, apartmanlar yapılmasına izin verilmiş. Bunlar yapılmamış olsaydı bugün böyle büyük bir felaket de yaşanmayacaktı ya da büyük bir felaketi kontrol altında tutma, can kaybını asgariye indirme imkanımız olacaktı.”

CHP’li Öztrak: Bütün bunların arkasında rant hırsı var

Yorumlar kapalı.