CHP’li Öztunç köylere doğal gaz gitmesi için kanun teklifi verdi

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Doğal Gaz Piyasası Kanunu’nda doğal gaz dağıtım ağının illerin tamamına yayılmasına engel hükümler olduğuna dikkat çekti. Öztunç, köylerin de doğal gaz imkanına ulaşması için kanun teklifi verdi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP’li Öztunç, Doğal Gaz Kanunu’na göre doğal gaz dağıtım ağının illerin tamamına yayılmasının engellendiğini belirtti. Ali Öztunç, Doğal Gaz Piyasası Kanunu’nda değişiklik yapılmasına dair kanun teklifi hazırladı. Öztunç, teklifin gerekçesinde, “Ülkemizde temiz enerji kullanımını yaygınlaştırmak için doğal gaz kullanımını arttırmak zorundayız. Bu amaçla doğal gaz ağının köy ve mahallelerimize kadar ulaştırılması gerekmektedir. Mevcut Doğal Gaz Piyasası Kanununda doğal gaz ağının kapsam olarak ilin tamamına yayılmasına engel hükümler bulunduğundan köylere doğal gaz verilememektedir. Bu kanun teklifinin verilme amacı köylerimizi doğal gaza kavuşturmak ve vatandaşlarımızın daha konforlu ve rahat yaşama imkanına ulaştırmaktır” dedi.

Tek maddelik kanun teklifinde, “mahalleye dönüştürülen köyler” ibaresiyle köylerin de doğal gaz kapsamına alınması öngörüldü.

CHP’li Öztunç köylere doğal gaz gitmesi için kanun teklifi verdi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Gazete Kolektif ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!