Çöp bırakanlar parmak izlerinden tespit edilip, ceza alıyor

Isparta Emniyet Müdürlüğü ekiplerince, kamusal alanları kirleten kişiler, atıklardaki parmak izlerinden tespit edilerek haklarında adli işlem başlatılıyor.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Isparta’da Olay Yeri İnceleme ve Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, kentte düzenli olarak mesire alanları, dini mekanlar, mezarlıklar ile park ve bahçelerdeki şişeler ve plastik bardaklardan parmak izi alıyor.

Parmak izi tespiti gerçekleştirilen kişilere “çevrenin kasten veya taksirle kirletilmesi” ve “ibadethanelere ve mezarlıklara zarar verme” suçlarından adli işlem yapılıyor. “Yeşil Isparta Doğa Dostu Şehir” sloganıyla yürütülen uygulamada analizleri alınan atıklar, Isparta Belediyesi ekiplerince temizleniyor.

Çöp bırakanlar parmak izlerinden tespit edilip, ceza alıyor

Olay yeri İnceleme Şube Müdürü Komiser Sinan Akdeniz, kentteki adli olayların çözümü dışında çevreyi kirletenlerin tespitinin de yapıldığını söyledi. Çevreyi kirletenlerin tespiti çalışmalarının paydaş kurumlarla titizlikle devam ettiğini belirten Akdeniz, “Cam şişeler, sigara izmaritleri, plastik bardaklar, plastik şişelerle çevre kirletiliyor. Vatandaşlarımız, çevrenin kirletilmemesi konusunda bilgilendiriliyor. Yaz aylarında cam ve benzeri malzemelerin yangın çıkarması da engelleniyor” diye konuştu.

 

Çöp bırakanlar parmak izlerinden tespit edilip, ceza alıyor

Yorumlar kapalı.