Çöpe atılan yiyecekleri topladılar: ‘Yöneticiler utansın’

Diyarbakır Bağlar'daki semt pazarından çöpe atılan sebze ve meyveleri çevrede yaşayanlar topladı. CHP İlçe Başkanı Recep Yavuz, "Bu utanç bizlerin değil, bizleri yönetenlerin ayıbıdır" dedi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinin Lefkoşa Caddesi’nde dün kurulan semt pazarından çöpe atılan sebze ve meyveler bölge halkı tarafından toplandı. CHP Bağlar İlçe Başkanı Recep Yavuz, görüntülerin pazartesi günü kurulan pazar sırasında çekildiğini belirterek şöyle tepki gösterdi:

İNSANLIĞIMIZDAN UTANIYORUZ

Yine insanlığımızdan utandığımız günlerden bir gün. Diyarbakır Bağlar ilçesinde bulunan semt pazarının kapanmasına yakın annelerimizin çöpten topladıkları bozuk sebze ve meyveler yüreğimizi derinden vurmuştur. Tam kapanma dolayısıyla işsiz kalan esnafımız, işçimiz, emekçimiz perişan bir haldedir. Aile ekonomisine katkı sağlamak isteyen annelerimizin çöpten toplamış oldukları bozuk sebze ve meyvelerden dolayı biz insanlığımızdan utanıyoruz. Fakat utanması gereken birileri var ise bu AKP iktidarı ve ülkeyi yöneten liyakatsiz yöneticilerdir.”

GEÇİLMEYEN OTOYOLLAR

Vatandaşa yapmış oldukları yardımları yüzlerine, gözlerine bulaştırmaya devam etmektedirler. Bugün geçmediğimiz otoyolların ve uçmadığımız havaalanlarının ücretlerini vatandaşa dağıtmış olsaydık bu utanç manzaralarıyla karşılaşmamış olacaktık. Bu utanç bizlerin değil, bizleri yönetenlerin ayıbıdır. Yazıklar olsun. Vatandaşı bu hale getirenlere ve beş maaş alan liyakatsiz yöneticilere yazıklar olsun.”

Çöpe atılan yiyecekleri topladılar: ‘Yöneticiler utansın’

Yorumlar kapalı.