‘Covid berbat’ notuyla 1400 dolar bahşiş bıraktı

ABD'de bir müşteri, kahvaltı için gittiği restoranda o sırada çalışmakta olan yedi kişinin her birine 200'er dolar bahşiş verdi. Fişin üzerine "Covid berbat" notunu yazan müşteri, 20 dolarlık kahvaltı için toplamda 1400 dolar bahşiş bıraktı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD’nin Colorado eyaletinde bir müşteri, kahvaltı için gittiği restoranda 20.04 dolarlık (148.6 TL) hesap için 1400 dolar bahşiş bıraktı. Hesaba “Covid berbat bir şey” notunu yazan müşteri, o sırada restoranda bulunan yedi çalışanın her birine 200’er dolar verilmesini isteyerek toplamda 1400 dolarlık bahşiş verdi.

'Covid berbat' notuyla 1400 dolar bahşiş bıraktı

Colorado’daki Notchtop isimli kafenin sahibi Nailya Khametvalieva, isminin David olduğunu söylediği müşterinin restoranına daha önceden sadece bir defa geldiğini anlattı. Buna göre, David klasik İngiliz kahvaltısı sipariş etti, 20.04 dolarlık hesap geldiğinde de garsona o sırada kaç kişinin çalışmakta olduğunu sordu. Ardından da fişin üzerine “Covid berbat. Bugün her bir çalışana 200 dolar verin” notunu düşüp gülen surat çizerek, 1400 dolar bahşiş verdi.

CNN’e konuşan Khametvalieva, “Bütün garsonlarımızın ve aşçılarımızın gözleri doldu. Biliyorsunuz kimse aşçıları hiçbir zaman düşünmez. Onlar o kadar şaşırdı ki… Hepimiz şaşırdık. Ona teşekkür ettik ama yeterince teşekkür etmemişiz gibi geliyor” dedi. David isimli müşteriye o gün garsonluk yapan Gloria Fuentes de, hesabın üzerinde yazılanları gördüğünde gözlerine inanamadığını söyledi. Fuentes, “Rüya görüyorum sandım” diye konuştu. Bir diğer çalışan ise paranın tüm ailesi için çok yardımcı olacağını belirtti.

‘Covid berbat’ notuyla 1400 dolar bahşiş bıraktı

Yorumlar kapalı.