Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: 2023 asgari ücrete ara zam gelecek mi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın en düşük emekli maaşının 5 bin 500 TL'den 7 bin 500 TL'ye çıktığını açıklamasının ardından asgari ücrete ara zam konusu milyonların gündeminde yerini aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AK Parti Grup Toplantısı'nda yaptığı son açıklamaları ile gözler Temmuz ayına çevrildi. İşte, 2023 asgari ücrete ara zam ile ilgili son durum...

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 yılı asgari ücret tutarını açıklarken “Gerekirse ara dönemde zam yapmaktan geri durmayız” ifadelerini kullanmıştı. Emekli maaşlarında yapılan artış sonrasında asgari ücrete ara zam konusu yeniden gündeme geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuyla ilgili güncel açıklamalarını ve asgari ücrete ara zam konusunda merak edilenleri haberimizde derledik. Peki, 2023 Temmuz’da asgari ücret zammı ne kadar olacak? İşte konuya ilişkin merak edilen güncel bilgiler…

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: 2023 asgari ücrete ara zam gelecek mi?

ERDOĞAN’DAN AÇIKLAMA

Asgari ücrete ara zam yapılıp yapılmayacağı tartışmalarına son noktayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan koydu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 29 Mart 2023 Çarşamba günü gerçekleşen AK Parti Grup Toplantısı’nın ardından ”Temmuz’da asgari ücrete ara zam var” ifadelerini kullandı.

“GEREKİRSE ARA ZAM YAPMAKTAN GERİ DURMAYIZ”

Ocak ayında 2023 yılında geçerli olan asgari ücreti açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Gerekirse ara dönemde zam yapmaktan geri durmayız” ifadelerini kullanmıştı.

TEMMUZ 2023 ASGARİ ÜCRET NE KADAR OLACAK?

Temmuz ayında asgari ücrete yapılacak ara zam oranı enflasyon, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın çalışmaları ve işçi sendikalarının beklentisi ile belirlenecek. Ancak henüz 2023 Temmuz asgari ücret ara zam oranına ilişkin resmi bir açıklama bulunmuyor. Konuya ilişkin gelişmeler yaşandıkça haberimiz güncellenecek.

MEVCUT ASGARİ ÜCRET NE KADAR?

2023 yılı için uygulanacak net asgari ücret yüzde 54.7 artışla brüt 10 bin 8 TL, net ise 8 bin 506.8 TL oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: 2023 asgari ücrete ara zam gelecek mi?

Yorumlar kapalı.