Cumhurbaşkanlığı yarışında kim önde? Son ankete göre Kılıçdaroğlu ile Erdoğan arasında 5 puan fark var!

MAK Araştırma Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kulat, ellerindeki son anketin sonuçlarını paylaştı. Buna göre Millet İttifakı'nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile Cumhurbaşkanı Erdoğan arasındaki fark, 5 puan.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye, 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlere doğru geri sayımını sürdürüyor. Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerine iki ay kala gözler, kamuoyu araştırma şirketlerinin paylaştığı anket çalışmalarına çevrildi. MAK Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kulat, gerçekleştirdikleri son anketin sonuçlarını Habertürk TV canlı yayınında açıkladı.

Buna göre katılımcıların yüzde 47’si, “Cumhurbaşkanlığı seçiminde kime oy vereceksiniz?” sorusuna ‘Kemal Kılıçdaroğlu’ yanıtını verdi. ‘Recep Tayyip Erdoğan’ diyenlerin oranı ise yüzde 42 oldu.

Kulat’ın söz konusu ankete dair açıklamaları şöyle:

“Kemal Kılıçdaroğlu diyenler yüzde 47, Recep Tayyip Erdoğan diyenler yüzde 42. Üç puan içerisinde Muharrem İnce’nin de olduğu ‘diğer’ başlığı altında… Sadece ‘Muharrem İnce’ diye şundan sormadık, başka adaylar da düşünebilirler diye. Ama çok ilginç. Yüzde 8 ‘kararsızım’ diyenler var, ama bu kararsız olduğunu söyleyen seçmenlerin neredeyse tamamına yakını HDP’li seçmeni olduğu fikrindeyim.  Bunlar parti yönetiminin işaretine bakıyor.”

Cumhurbaşkanlığı yarışında kim önde? Son ankete göre Kılıçdaroğlu ile Erdoğan arasında 5 puan fark var!

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Gazete Kolektif ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!