istanbul evden eve nakliyat istanbul evden eve nakliyat

Demirören, Azerbaycan’ın piyangosunu da aldı!

Demirören Grubu, Azerbaycan’daki devlete ait şans oyunları şirketi Azerlotereya'yı ABD’li ortağı Scientific Games ile birlikte işletecek.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Demirören Grubu, Azerbaycan’daki devlete ait şans oyunları şirketi Azerlotereya’yı ABD’li ortağı Scientific Games ile birlikte işletecek.

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de anlaşma imzalandı. Anlaşmanın törenine Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım Demirören, Azerbaycan Ekonomi Bakanlı Mikayil Jabbarov, Türkiye’nin Azerbaycan Büyükelçisi Erkan Özoral, Azerbaycan Devlet Mülkiyetleri Sorumlu Başkan Vekili Matin Eynullayev katıldı.

Dünya gazetesinden Kerim Ülker’in haberine göre; anlaşma da geçtiğimiz aylarda yürürlüğe girdi. İşte o anlaşmada yeni bir gelişme yaşandı ve Demirören Grubu, Türkiye’deki ortağını Azerbaycan’daki işletmeye kattı.

İDDAA’YI DE BİRLİKTE İŞLETİYORLAR

Böylece Azerlotereya’yı Demirören Grubu ve ABD’li ortağı Scientific Games ile birlikte işletecek. Kamuoyunda “İddaa” olarak bilinen “Spor Müsabakalarına Dayalı Sabit İhtimalli ve Müşterek Bahis Oyunlarının” özel hukuk tüzel kişilerine yaptırılması için düzenlenen 2019 yılındaki ihalede, en iyi teklifi dönemin Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören’e ait Demirören Holding ve Amerikalı Scientific Games ortaklığından oluşan Şans Girişim vermiş ve kazanmıştı.

Ardından Demirören, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı görevinden ayrılmıştı. Hatırlatmakta fayda var. Türkiye’deki Milli Piyango ihalesini Demirören ve İtalyan ortağının oluşturduğu Sisal – Şans Ortak Girişimi kazanmıştı.

Milli Piyango’nun işletmesi Demirören Holding iştiraki olan Şans Dijital ve İnteraktif Hizmetler Teknoloji Yatırım A.Ş.’nin yüzde 51 ve İtalyan Sisal S.p.A’in yüzde 49 katılımıyla kurulan Sisal-Şans Ortak Girişimi’ne verilmişti. Ortaklık, 2020 yılı için 9 milyar 320 milyon TL tutarında asgari hasılat taahhüdü ve bayi komisyonları da dahil olmak üzere yüzde 9.5 komisyon oranı teklif etmişti.

ABD, KARABAĞ’DA TEPKİ VERDİ VE SOYKIRIMI TANIDI

Azerbaycan’ın 1991 yılında işgal edilen toprağı Karabağ’ın tekrar kazanılması için verilen 44 günlük savaşta ABD Yönetimi, Ermenistan’dan yana tavır almış, Azerbaycan ve Türkiye’ye ait şirketlere kısmı ambargo uygulanması gündeme gelmişti. Ardından Joe Biden,  Başkan olmasının ardından 24 Nisan’da 1915 yılındaki tehciri soykırım olarak kabul etmiş, Türkiye ve Azerbaycan bu karara büyük tepki göstermişti.

Demirören, Azerbaycan’ın piyangosunu da aldı!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Gazete Kolektif ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!