Derya Şensoy’un baba özlemi: ‘sana hiçbir zaman doyamadım baba’

Ferhan Şensoy'un kızı Derya Şensoy sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duygulandırdı. Babasına olan özlemini dile getiren Şensoy, 'Özlem dinmediği gibi, çığ gibi büyüyor' ifadelerini kullandı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Derya Şensoy, babası Ferhan Şensoy ve kardeşi Müjgan Ferhan Şensoy ile birlikte yer aldığı siyah-beyaz karesini Instagram hesabından yayınladı.

Şensoy, paylaşımına “Zaman çok çok çok çabuk geçiyor baba. Özlem dinmediği gibi çığ gibi büyüyor. Senden öğrendiğimiz gibi yaşıyoruz hayatı, dimdik. Ama hep eksik, kocaman bir boşluk. Bir gün iyi, bir gün kötü. Seni çok seviyorum” notunu düştü.

Türk tiyatrosunun duayen ismi Ferhan Şensoy, geçen yıl 31 Ağustos’ta kalp damar hastalıkları ve solunum yetmezliği nedeniyle yaşamını yitirmişti. Şensoy’un ölümü sanat dünyasını yasa boğmuştu.

“SANA HİÇBİR ZAMAN DOYAMADIM BABA”

Derya Şensoy, geçen yıl Ses Tiyatrosu’nda düzenlenen törende babasına yazdığı bir şiiri okumuştu. Şensoy, “Ben üniversitedeyken biz babamla uzun bir süre ayrı kalmıştık. Ayrı kıtalardaydık. Ona bir şiir yazıp, yollamıştım” diyerek o dizeleri paylaşmıştı:

 • Zamanlardan bir zaman çıksa, gelse
  Ben o gün izlemeye doysam seni
  Haydi, diyelim dünya tersine dönse
  Ve okumaya doysam seni
  Hatta haftanın 8. günü
  Aklına bile doyarım belki
  Ama sana hiçbir zaman doyamam baba…
  O da bana şöyle yazmıştı mektubunda;
  Bir baba-kız aşkıdır
  Aşar okyanusları, çok yunusları
  Baba-kız aşkımız şimdi okyanusları, çok bulutları ve yıldızları aştı
  Seni çok ama çok seviyorum.

Derya Şensoy’un baba özlemi: ‘sana hiçbir zaman doyamadım baba’

Yorumlar kapalı.