Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, 2022 yılı hac kontenjanını açıkladı

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, 2022 yılı için hac kontenjanını açıkladı. Erbaş, "İnşallah 2022 yılı haccına ülkemizden 37 bin 770 kardeşimiz gidecek. Bu müjdeyi sizler aracılığı ile hacca gitmek üzere hazırlanan kardeşlerimize ulaştırmak istiyorum" dedi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, 2022 yılı için hac kontenjanını açıkladı. Erbaş, “İnşallah 2022 yılı haccına ülkemizden 37 bin 770 kardeşimiz gidecek. Bu müjdeyi sizler aracılığı ile hacca gitmek üzere hazırlanan kardeşlerimize ulaştırmak istiyorum” dedi.

Ali Erbaş, Türkiye Diyanet Vakfı ve Dünya Çizerler Birliği tarafından İstanbul’da düzenlenen “Çizgilerle Ramazan” sergisini açılışında, Türkiye’nin 2022 yılı hac kontenjanına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kurada çıkmasına rağmen salgın nedeniyle hacı adaylarının 2 yıldır beklediğini hatırlatan Erbaş, “Biraz önce ülkemizden 2022 yılı haccına gidecek olan hacı adaylarımızın kontenjanı belli oldu. İnşallah 2022 yılı haccına ülkemizden 37 bin 770 kardeşimiz gidecek. Bu müjdeyi sizler aracılığı ile hacca gitmek üzere hazırlanan kardeşlerimize ulaştırmak istiyorum. İnşallah yarın bakanlıklar arası kurulumuzla yapacağımız toplantıda detayları belirleyip milletimizle paylaşacağız” dedi.

 

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, 2022 yılı hac kontenjanını açıkladı

Yorumlar kapalı.