Doğa Rutkay’ın hayatını kaybeden itfaiye eri ile ilgili paylaşımı duygulandırdı

Türkiye yangınlar ile sarsılırken ünlü isimlerde sosyal medya hesaplarından konuyla ilgili paylaşımlar yapıyor. Ünlü oyuncu Doğa Rutkay da hayatını kaybeden itfaiye eri Mustafa Kılınç için duygu dolu bir yazı yazdı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Instagram hesabından, henüz 46 yaşında hayatını kaybeden 17 yıllık itfaiye eri Mustafa Kılınç’ın fotoğrafını yayınlayan Doğa Rutkay Kamal, duygusal bir mesaj kaleme aldı. Sanatçı, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Evlatlarımın en heyecan duyduğu, en görmek istediği, hiç görmedikleri halde hayran oldukları bir kurumdu itfaiye. Sanırım okuduğum kitaplarda, kahramanlıklarıyla anlattığım hikayelerde hep hoşlarına gitmişti.

Doğa Rutkay'ın hayatını kaybeden itfaiye eri ile ilgili paylaşımı duygulandırdı

Takip edenlerim bilir; yakın zamanda onları alıp Kemerburgaz İtfaiyesine götürmüş tanıştırmıştık hatta. Şimdi gel gör ki, o kahramanlarımızdan acı haberler geliyor.

Kalbine yenilen 17 yıllık itfaiye eri, henüz 46 yaşında Mustafa Kılınç. Görevinin başında kalp krizi geçiriyor. Ne büyük bir acı. Şimdi gel de anlat evlatlarına! ‘Yandı ülken’ de! ‘Vatanın yandı’ de! ‘Kahramanlar can verdi vatanı yaşatmak için’ de!

Ama evlatlarıma bu kahramanları anlatacağım. Tek tek hatırlatacağım. Onlara iyi, merhametli ve vicdanlı insan olmayı ve çok sevdikleri erler gibi olma hissini, her türlü olumsuzluğa rağmen yüreklerinde bu duyguyu taşımalarını sağlayacağım.

Çok üzgünüm çok. Allah rahmet eylesin. Ailesine, sevenlerine, yakınlarına sabırlar dilerim. Ve şükranlarımı sunarım; Mustafa Kılınç ve nezdinde nice uykusuz, susuz, aç bitap ormanlarımızın ateşini söndürmek için çabalayan tüm emekçilere.”

Doğa Rutkay’ın hayatını kaybeden itfaiye eri ile ilgili paylaşımı duygulandırdı

Yorumlar kapalı.