Doğu Perinçek’ten ‘Ekrem İmamoğlu’ çıkışı: Yargıca helal olsun

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na verilen 2 yıl 7 ay hapis cezasına ilişkin konuşan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, hâkimin verdiği kararı doğru bulduğunu söyledi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, YSK başkan ve üyelerine hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı davada “kurul halinde çalışan kamu görevlilerine karşı görevlerinden dolayı alenen zincirleme şekilde hakaret” suçundan 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası verilmişti.

İmamoğlu’na verilen hapis cezası ve siyaset yasağı kararını değerlendiren Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, “Yargıça da helal olsun doğru bir karar veriyor” dedi.

Ulusal Kanal’da yayınlanan ‘Çıkış Yolu’ programına katılan Perinçek, İmamoğlu’nun, “ahmak” kelimesini Yüksek Seçim Kurulu (YSK) üyelerine yönelik kullandığını söyledi.

Perinçek, “‘Ahmak’ sözcüğü Yargıtay içtihatlarına göre hakarettir. Burada zulüm, haksızlık yok. Yargıça da helal olsun doğru bir karar veriyor. Ahmak demek hakarettir. Ahmak denen kurum, YSK’dır ve hakaret hedefi olmuştur” ifadelerini kullandı.

Doğu Perinçek’ten ‘Ekrem İmamoğlu’ çıkışı: Yargıca helal olsun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Gazete Kolektif ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!