Dolar kuru Cem Yılmazı da etkiledi: Ahu Yağtu’ya ödeyeceği yeni nafaka belli oldu

Komedyen Cem Yılmaz'ın eski eşi Ahu Yağtu'ya ödediği 10 bin dolarlık nafakanın azaltılıp 40 bin lira olmasını talep ettiği davada karar çıktı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul 11. Aile Mahkemesi’ndeki duruşmaya, davacı Cem Yılmaz ile davalı Ahu Yağtu katılmadı. Tarafları avukatları temsil etti. Gizli görülen duruşmaya basın mensupları alınmadı. Mahkeme kararında, 10 bin dolarlık nafakanın 70 bin TL olarak belirlenmesine hükmetti.

Komedyen Cem Yılmaz, 2012 yılında evlendiği Ahu Yağtu ile 2013 yılında 20 aylık evliliklerini  bitirme kararı aldı. Cem Yılmaz 9 yaşındaki oğlu Kemal için aylık 10 bin dolar nafaka öderken, Ahu Yağtu’ya 500 bin dolar tazminat ödemişti. Ayrıca lüks bir otomobil verirken Şişli ve Sarıyer’de birer daire de verdiği iddia edilmişti. Komedyen yine İstinye’de bulunan iki evinin kira getirisini de eski eşine bırakmıştı.

Sekiz yıl boyunca oğlu için 10 bin dolar (140 bin 680 Türk lirası) nafaka ödeyen Cem Yılmaz, nafakanın azaltılması için İstanbul Aile Mahkemesi’ne başvurdu. Eski eşi Ahu Yağtu’ya dava açan ünlü komedyen nafakayı dolar bazında değil artık 40 bin TL olarak ödemek istedi.

 

Dolar kuru Cem Yılmazı da etkiledi: Ahu Yağtu’ya ödeyeceği yeni nafaka belli oldu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Gazete Kolektif ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!