Dr. Erçin Özüntürk Koronavirüsten hayatını kaybetti

Türk Tabipler Birliği, Covid-19 tedavisi gören Dr. Erçin Öztürk'ün vefat ettiğini duyurdu.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Nişantaşı’ndaki Özel Erlamer Polikliniği’nin kurucularından dermotoloji uzmanı Dr. Erçin Özüntürk Covid-19 nedeniyle vefat etti. TTB’nin sosyal medya hesabından yapılan duyuruda “İstanbul’da çalışan Dermotoloji Uzmanı Dr. Erçin Özüntürk’ü Covid-19 nedeniyle kaybettik. Ailesine ve tüm sağlık camiasına başsağlığı diliyoruz” denildi.

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1975 yılında mezun olan deri ve zührevi hastalıklar uzmanı Erçin Özüntürk, polikliniğinin internet sayfasında kendisilyle ilgili şu bilgileri vermişti:

“Dr. Ercin Özürtürk Deri ve Zührevi Hastalıklar Uzmanı’dır. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1975 yılında mezun olduktan sonra, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde uzmanlık eğitimi almıştır. Bolu ve Eskişehir Devlet Hastaneleri’nde uzman olarak çalıştıktan sonra, bir dönem Eskişehir Devlet Hastanesi Başhekimliği görevini başarıyla yürütmüştür. Daha sonra Anadolu Üniversitesi Hastanesi’nde uzman olarak çalışan Özüntürk, Eskişehir’de bulunduğu süre boyunca serbest muayenehane hekimliği yapmış, 1995 senesi itibari ile estetik dermatoloji alanında çalışmalarına başlamıştır. 2002 Ekim ayında emekli olduktan sonra Esra Özüntürk ile Erlamer’i kurmuştur. En yeniyi ve ilkleri ülkemize getirmeyi ilke edinmiş olan Özüntürk, ülkemizde ve dünyada çeşitli Dermatoloji ve Kozmetik Dernekleri’ne üyedir ve hepsinde etkin olarak görev almaktadır.”

Dr. Erçin Özüntürk Koronavirüsten hayatını kaybetti

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Gazete Kolektif ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!