istanbul evden eve nakliyat istanbul evden eve nakliyat

Dünyanın en sıra dışı bağımlılığı: ‘Her gün yaklaşık 75 yaprak tuvalet kağıdı yiyor…’

Tuvalet kağıdı yeme bağımlısı olan bir kadın, her gün yaklaşık 75 yaprak tuvalet kağıdı tükettiğini söylerken, annesi bu alışkanlığın talihsiz kadın için 'uyuşturucu gibi' olduğunu iddia ediyor.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD’nin Chicago kentinde yaşayan Kesha, TLC’de yayınlanan My Strange Addiction (Tuhaf Bağımlılığım) adlı programa, kağıt tüketimiyle ilgili bir yeme bozukluğu olan ksilofaji rahatsızlığı nedeniyle konuk oldu.

34 yaşındaki kadın 23 yıldır hemen hemen her gün tuvalet kağıdı yiyor.

“İKİ KATLI RULOLARI TERCİH EDİYOR…”

Talihsiz kadın, bu takıntısının altıncı sınıfta evinden ayrılıp büyükannesi ve teyzesinin yanına taşındığında yaşadığı bir “çocukluk travmasından” kaynaklandığına inanıyor, ancak bugünlerde de bu alışkanlığından bir türlü kurtulamıyor.

“Tuvalet kağıdının dilimde bıraktığı hissi, dilime değdiğinde eriyip gitmesini sevdiğim için [yemeye] can atıyorum,” diyen kadın, çok fazla yediğinde ‘tuvalete gitmekte zorlandığını’ itiraf ediyor ve mide krampları yaşadığını söylüyor.

Kesha ayrıca, “sindirimi daha kolay olduğu için iki katlı ruloları tercih ettiğini” söylüyor.

Dünyanın en sıra dışı bağımlılığı: 'Her gün yaklaşık 75 yaprak tuvalet kağıdı yiyor...'

PSİKİYATRİST: ÖLÜMCÜL OLABİLİR

Kesha’nın endişeli annesi basına demecinde şu ifadeleri kullandı:

“Onu her gördüğümde elinde kağıt bir mendil olurdu ve onu arkasına saklamaya çalışırdı. Eğer mendili ondan almaya çalışırsanız sinirlenirdi. Onu neden yediğini hiçbir zaman anlayamadım ve anlayamayacağım da…”

Bu alışkanlığın oldukça sorunlu olduğunun altını çizen, Psikiyatrist Kimm Dennis ise bu işlemin sonucunda bağırsakların yırtılabileceğini ve kişinin oldukça hızlı bir şekilde ölebileceğini vurguladı.

Dennis, benzer alışkanlıklara sahip bireylere hitaben, “Vücudunuzu riske atıyorsunuz ve hayatınızla gerçekten Rus ruleti oynuyorsunuz. Kağıt yemek elbette olağan bir şey değil ve sonuçta ölümcül olmasa bile kesinlikle çok tehlikeli olabilir” dedi.

YİYECEK OLMAYAN ŞEYLERİ YEME ARZUSU

LadBible’da yer alan habere göre, yiyecek olmayan şeyleri yeme arzusu ve aşerme, Latince saksağan kelimesinden gelen pika sözcüğüyle tarif edilir. Yaygın olarak hamile insanlarda görülmekle birlikte, bu vakada gördüğümüz gibi hamile olmayan insanlarda da ortaya çıkabilir.

Dünyanın en sıra dışı bağımlılığı: ‘Her gün yaklaşık 75 yaprak tuvalet kağıdı yiyor…’

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Gazete Kolektif ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!