1. Haberler
  2. Dünya
  3. Eğitim için Avrupa’ya giden Mersinli Hande Macit, veliaht prens ile evlenip düşes oldu

Eğitim için Avrupa’ya giden Mersinli Hande Macit, veliaht prens ile evlenip düşes oldu

Mersinli Hande Macit, Almanya’nın Mecklenburg-Vorpommern Dukalığı’nın Veliaht Prensi Georg Alexander ile evlenmesinin ardından ''düşes'' unvanını aldı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mersin’in Tarsus ilçesinde doğan ve eğitim amacıyla Hollanda’nın Rotterdam kentine giden Hande Macit, Almanya’nın Mecklenburg-Vorpommern Dükalığı’nın Veliaht Prensi Georg Alexander’a aşık oldu. Macit veliaht prensle dün evlendi ve ‘düşes’ oldu.

Mersin’in Tarsus ilçesinde doğan Hande Macit, 12 yıl önce üniversite öğrenimi için Hollanda’nın Rotterdam kentinde tanıştığı Almanya’nın Mecklenburg-Vorpommern Dükalığı’nın Veliaht Prensi Georg Alexander ile dünya evine girdi.

Bir barda tanıştığı Georg Alexander’a aşık oldu ve kısa süre sonra çift bir ilişkiye başlayan Macit, Nisan 2021’de nişanlandıklarını duyurdu. Nişan fotoğraflarının sahibi de ünlü kraliyet fotoğrafçısı Patrick van Katwijk’di.

Eğitim için Avrupa'ya giden Mersinli Hande Macit, veliaht prens ile evlenip düşes oldu

Eşiyle tanışmaları sırasında onun prens olduğunu bilmediğini söyleyen Macit, “Eğlencede yanıma geldi. Sohbet sonrası telefonumu aldı. Bir hafta sonra Almanya’dan Hollanda’ya geldi. Prens olduğunu tanışmamızdan iki hafta sonra öğrendim” dedi.

İkili geçtiğimiz günlerde dünyaevine girdi. Veliaht prens ile evlenmesi nedeniyle Hande Macit, Mecklenburg Düklüğü’nde ‘düşes’ unvanı aldı.

Prens Alexander ve Düşes Hande, Rotterdam’da sakin bir hayat sürerken, basına açıklamalarda bulunan Hande Macit mutlu olduğunu ancak unvan ile hayatında çok da bir şey değişmediğini ifade etti.

Eğitim için Avrupa’ya giden Mersinli Hande Macit, veliaht prens ile evlenip düşes oldu
Yorum Yap

Yorumlar kapalı.