Elmalı davasının ardından oyuncu Seray Kaya da maruz kaldığı istismarı ifşa etti

Antalya'da 7 ve 10 yaşındaki 2 kardeşin cinsel istismar davasında sanıkların tutuksuz yargılanma kararına tepkiler çığ gibi büyüyor. Son olarak Hafsanur Sancaktutan'ın ardından oyuncu Seray Kaya da sosyal medyada hesabından yaptığı paylaşımda arkadaşının babası tarafından cinsel istismara uğradığını açıkladı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Elmalı’da 2 küçük kardeşin anneleri, üvey babaları ve onların arkadaşları tarafından cinsel istismara uğramasıyla ilgili davada anne ve üvey babanın tahliye edildiğinin duyulması Türkiye kamuoyunda geniş yankı uyandırdı. Karara #ElmalıDavası etiketiyle binlerce kişi tepki gösterdi.

Türkiye’yi derinden sarsan olayın ardından, birçok isim de maruz kaldığı istismar olaylarını ifşa etti. Çocukken dedesi tarafından istismara maruz kaldığını açıklayan oyuncu Hafsanur Sancaktutan‘ın ardından, oyuncu Seray Kaya da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda arkadaşının babası tarafından cinsel istismara maruz bırakıldığını söyledi.

“ARKADAŞIMIN BABASI TARAFINDAN”

Oyuncu Seray Kaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, arkadaşının babası tarafından cinsel istismara uğradığını belirterek, şunları söyledi:

“Ben de çocuktum. Aileme anlatamayacak kadar çok korkmuştum ve sustum. Arkadaşımın babası tarafından defalarca uğradığım cinsel istismarın suçlusu ben değilim. Artık korkmuyorum. Birbirimizin sesi olmaya, sesini duyuramayan istismara uğrayan çocuklar için ses olmaya devam edeceğim.”

Elmalı davasının ardından oyuncu Seray Kaya da maruz kaldığı istismarı ifşa etti Elmalı davasının ardından oyuncu Seray Kaya da maruz kaldığı istismarı ifşa etti

SERAY KAYA KİMDİR?

Seray Kaya, 4 Şubat 1991 tarihinde İstanbul’da doğdu. Kaya, Sadri Alışık Kültür Merkezi’nde oyunculuk eğitimi gördü. Aynı zamanda tiyatro oyuncusu İsmet Üstekin’den de oyunculuk dersi aldı.

İlk kez 2012 yılında Atv’de yayınlanan Huzur Sokağı adlı dizide “Rezzan” karakterini canlandırdı.

2014 ile 2015 yılları arasında FOX’da yayınlanan Kocamın Ailesi dizisinde “Miray” karakterine hayat verdi. 2016 yılında Show TV’de yayınlanan Gülümse Yeter dizisinde “Gül” karakterini canlandırdı. 2017 ve 2020 yılları arasında FOX’da yayınlanan Kadın dizisinde “Şirin Sarıkadı” karakterini canlandırarak ile asıl çıkışını yakaladı.

Yapım yılı 2019 olan Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı filminde “Maria” karakterini canlandırarak ilk beyaz perde deneyimini yaşadı. 2020’den 2021’e kadar Atv’de Kuruluş Osman dizisinde “Lena Hatun” karakterini canlandırdı.

Seray Kaya’nın babası Hasan Kaya kalp krizi nedeniyle 3 Şubat 2019’da yaşamını yitirdi. Ünlü oyuncu, 28. doğum gününden bir gün önce babasının ölümünü Instagram üzerinden duyurdu.

Elmalı davasının ardından oyuncu Seray Kaya da maruz kaldığı istismarı ifşa etti

Yorumlar kapalı.