Elon Musk’tan WhatsApp’ın kararına tepki!

Dün dünyanın en zengin insanı olan Elon Musk, WhatsApp'ın kullanım koşullarında değişikliğe gitme kararına tepki gösterdi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sosyal medya devi Facebook’un bünyesinde olan WhatsApp kullanıcılarının hoşuna gitmeyecek bir karar için harekete geçti. Kullanım koşullarında değişikliğe gitmeye hazırlanan mesajlaşma platformu, verilerini Facebook ile paylaşmayan kullanıcılara yasak getirmeye hazırlanıyor.

WhatsApp kullanıcıları bugün hizmetin yeni şartları ve gizlilik politikasıyla ilgili uygulama içi bildirim almaya başladı. Facebook ile WhatsApp kullanıcılarının verilerini paylaşacağını açıklayan platform kullanıcılara seçim hakkı tanımadı.

Söz konusu değişikliği kabul etmeme şansı olmayan kullanıcılar ya bu şekilde WhatsApp’ı kullanacak ya da platformu kullanmayı bırakacak. Başka bir deyişle WhatsApp yeni kuralları kabul etmeyen kullanıcılara yasak getirecek. Söz konusu kararın 8 Şubat itibari ile yürürlüğe girmesi bekleniyor.

Elon Musk'tan WhatsApp'ın kararına tepki!

WhatsApp’ın internet sitesinde yer alan bilgiye göre, kullanıcılara ait veriler Facebook bünyesinde bulunan diğer platformlarla da paylaşılabilecek. ABD basınında yer alan haberlere göre, Facebook bu şekilde WhatsApp kullanıcılarından da topladığı verileri işleyerek reklam gelirini artırmayı hedefliyor.

WhatsApp’ın bu adımı sonrası Elon Musk’tan kısa bir açıklama geldi. Kişisel Twitter hesabından Signal kullanın mesajı yayınlayan Musk, kullanıcıları WhatsApp’a alternatif olan uygulamayı kullanmaya davet etti.

Teknoloji dünyasının yakından tanıdığı iki isim Elon Musk ve Mark Zuckerberg daha önce 2017 yılında karşı karşıya gelmiş, yapay zeka konusunda ilginç bir tartışmaya tutuşmuşlardı.

Musk ABD’de yapay zekayı belirli sınırlar içerisinde tutacak kanunlar çıkarılması gerektiğinin altını çizmiş, bunun yapılmamasının insan medeniyetinin geleceği için önemli bir risk taşıdığını söylemişti. Facebook’un kurucusu ise Elon Musk’ın röportajını izlediğini ve gelişen teknolojisiyle ilgili korku tacirliğinden yorulduğunu söylemişti.

Bunun üzerine Musk ise Zuckerberg’in bu çıkışına kişisel Twitter hesabı üzerinden yayınladığı bir mesaj ile cevap vermiş ve şu ifadeleri kullanmıştı: “Mark ile bu konu hakkında daha önce konuşmuştum. Bu konuya olan hakimiyeti oldukça kısıtlı”

Signal uygulaması nedir? Signal uygulamasının özellikleri nelerdir?

Elon Musk’tan WhatsApp’ın kararına tepki!

Yorumlar kapalı.