Emniyet Genel Müdürlüğü’nde kritik görevden alma! Süleyman Soylu detayı dikkat çekti…

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, ilk görevden alma kararnamesine imzasını attı. Yapılan değişiklik, teşkilatta Süleyman Soylu’nun ekibine yönelik beklenen tasfiye hareketinin işareti olarak değerlendirildi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki kabine toplantısının ardından ilk görevden alma kararnamesine imzasını attı.

İlk değişiklik personel dairesinde gerçekleşti. Personel Başkanı Ogün Vural İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın onayı ile görevden alındı. Böylelikle, Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde beklenen atamalar başlamış oldu.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nde kritik görevden alma! Süleyman Soylu detayı dikkat çekti…

T24’ün aldığı bilgiye göre, yeni kabine ile birlikte Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız’ın Emniyet Genel Müdürü olarak atanmasının ardından, önceki Bakan Süleyman Soylu’nun ekibine yönelik ilk atama bu akşam saatlerinde gerçekleştirildi.

Bu atama, teşkilatta Soylu’nun ekibine yönelik beklenen tasfiye hareketinin işareti olarak değerlendirildi.

BİLGİ SIZMASININ ÖNÜNE GEÇİLECEK

Yerlikaya akşam saatlerinde Emniyet teşkilatındaki tüm atamalara ait işlemleri yürüten personel biriminin başındaki isim olan Ogün Vural’ı görevden aldı.

Vural’ın yerine Soylu döneminden önce Personel Dairesi Başkanlığı’nda görev yapan ve halen Polis Başmüfettişi olarak çalışan Ahmet Acar’ı Personel Başkanı olarak görevlendirdi.

Görev değişikliği ile yeni yapılacak atamalar konusunda Soylu ekibine bilgi sızmasının da önüne geçilme amacının bulunduğu, emniyet kaynaklarınca ifade edildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nde kritik görevden alma! Süleyman Soylu detayı dikkat çekti…

Yorumlar kapalı.