Erdoğan’ın rakibi belli oluyor: Altılı Masa’nın cumhurbaşkanı adayını açıklayacağı tarih netleşti!

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim tarihini 14 Mayıs olarak açıklaması Altılı Masa kurmaylarını hareketlendirdi. CHP’liler “Adayımız şubatın ortası gibi açıklanır” dedi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MHP lideri Devlet Bahçeli‘nin önceki gün seçimi “Mayısta bitirelim” açıklamasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan da seçim tarihi için “14 Mayıs” dedi. Seçim tarihinin netleşmesinin ardından gözler Altılı Masa’ya çevrildi. Henüz cumhurbaşkanı adayını açıklamayan Altılı Masa’da, CHP cephesinden dikkat çeken açıklamalar geldi.

“TAHMİNİMİZDE YANILMADIK”

CHP’li bir kurmay, iç değerlendirmelerde “İktidarın 14 Mayıs’ta seçim yapmak isteyeceği tahminini yaptıklarını” bu tahminde de yanılmadıklarını söyledi.

“BELKİ ORTAK ADAY YOL HARİTASI İLE BİRLİKTE AÇIKLANIR”

Açıklamaların beklentilerini doğruladığını anlatan kurmaylar şunları kaydetti: “30 Ocak’ta ortak hükümet programının tanıtımı yapılacak. Bundan sonra aday konusu gündeme gelir. ‘Ortak program’ ve yol haritasının birlikte veya ayrı ayrı tanıtılması konusu tartışılıyor. İki konunun birbirinin gölgesinde kalması istenmiyor. Belki ortak aday yol haritası ile birlikte açıklanır. Ama adayın açıklanması kesin şubatta olur, marta kalması mümkün değil. Şubat ayı ortası gibi en uygun…”

“TANINMA SORUNU OLAN BİR ADAY DÜŞÜNÜLSEYDİ 6 AY ÖNCE AÇIKLANIRDI”

Cumhuriyet gazetesine konuşan CHP kurmayları, “6’lı masanın ortak adayının açıklanmasının geç kalması eleştirilerine ne diyorsunuz” sorusuna ise şu yanıtı verdi: “Burada temel konu şu: Ortak adayın tanınma sorunu var mı, yok mu? Ortak adayın tanınma sorununun olmadığını biliyoruz. Tanınma sorunu olan bir aday düşünülseydi, isim 6 ay önceden açıklanırdı. Ancak böyle bir sorun yok, önümüzdeki ay açıklanması zaman açısından bir şey kaybettirmez.”

Erdoğan’ın rakibi belli oluyor: Altılı Masa’nın cumhurbaşkanı adayını açıklayacağı tarih netleşti!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Gazete Kolektif ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!